کد خبر: 4539
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۴
أین الرجبیون

یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه در ماه رجب زمینه‌ ارتباط خاص با خداوند متعال فراهم است، گفت: هر کس در این ماه به بندگی الهی بپردازد، رحمت خاص خدا را شامل حال خود کرده است.

به گزارش پیام خبر، آیت‌الله محمدباقر تحریری، در سومین جلسه تشریح فضائل ماه رجب که به صورت مجازی برای طلاب این حوزه علمیه برگزار شد، اظهار کرد: ماه رجب دارای عظمت الهی است که نسبت خاصی با پروردگار متعال دارد.

تولیت مدرسه علمیه مروی افزود: مومنان حقیقی در این ماه با تقویت ارتباط خود با خدا در مسیر بندگی او سعی می‌کنند که در زندگی تحولات مثبت داشته باشند.

وی با بیان اینکه ماه رجب فرصت بسیار بزرگی برای بندگان واقعی خداوند است، تصریح کرد: خداوند متعال برای ماه رجب ملکی به نام داعی قرار داده است که مردم را برای استفاده از این ماه ندا می‌دهد، هر کس به هر مقدار از فضایل ماه رجب استفاده کند به همان مقدار ندای این ملک را شنیده است.

وی ادامه داد: خداوند متعال از طریق این ملک به انسان پیام و ندا می‌دهد که یکی از آنها این است که فرموده هر کس به هر میزان مرا اطاعت کند با او همنشین می‌شوم، این همنشینی از الطاف بزرگ الهی بر بندگان است.

آیت‌الله تحریری با استناد به روایت دیگری درباره اطاعت و همنشینی با خدا، بیان کرد: خداوند فرموده هر کس مرا اطاعت کند او را اطاعت خواهم کرد؛ یعنی درخواست‌های این بنده ضعیف را اجابت خواهد کرد.

تولیت مدرسه علمیه مروی با بیان اینکه انسان موجودی بسیار ضعیف است اما در ارتباط با خداوند می‌تواند عظمت پیدا کند، گفت: انسان مستحق آن نیست که خداوند به حرف او گوش دهد اما خداوند از باب رحمت و لطف خود برای بندگان مطیع جایگاهی قائل شده است که دعای آنها را مستجاب کند، ماه رجب بهترین زمان این ارتباط و استجابت دعا است.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین اعمال ماه رجب استغفار به درگاه الهی است، ابراز کرد:‌ خداوند فرموده است هر کس در این ماه از من طلب مغفرت کند او را خواهم بخشید، خداوند ماه رجب را ماه زمان بخشش گناهان قرار داده است.

آیت‌الله تحریری با بیان اینکه برای ماه رجب دعاها و ذکرهای فراوانی وجود دارد، گفت: این دعاها و اذکار که توسط ائمه اطهار بیان شده برای رفع نواقص و گناهان انسان است؛ در واقع خداوند با بخشندگی خود نواقص بندگان را برطرف می‌کند.

تولیت مدرسه علمیه مروی با بیان اینکه خداوند در ماه رجب انسان‌ها را بندگی فرامی‌خواند، اظهار کرد: در این ماه زمینه‌های ارتباط خاص با خداوند متعال فراهم است بنابراین هرکس به بندگی الهی بپردازد رحمت خاص را شامل حال خود کرده است.

وی در پایان با بیان اینکه در این ماه بزرگترین خواسته انسان باید هدایت باشد، خاطرنشان کرد: هر کس در این ماه از خداوند درخواست هدایت کند هدایت خواهد شد زیرا خداوند بین خود و بندگانش ریسمانی قرار داده که هر کس به آن چنگ بزند به خدا متصل می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.

 • استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه در ماه رجب زمینه‌ ارتباط خاص با خداوند متعال فراهم است، گفت: هر کس در این ماه به بندگی الهی بپردازد، رحمت خاص خدا را شامل حال خود کرده است.

 • آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  اعلام نزدیک شدن سیارک و شهاب سنگ بزرگ به زمین در اوایل اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، پرسش‌هایی را درباره رخدادهای احتمالی همچون برخورد با کره زمین و نابودی حیات را مطرح کرده است، موضوعی که به اعتقاد یک استاد بخش فیزیک دانشگاه شیراز احتمال بسیار اندکی دارد.

 • شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیوع کرونا دستکم تا آخر فروردین‌ماه ادامه دارد و طبق الگوهای اپیدمیولوژیک و مطالعات کارشناسان خبره فارس در ایام نوروز به پیک ابتلا به بیماری خواهد رسید؛ مگر اینکه مداخلات در هفته پیش رو اعمال شود و رفت‌وآمدها به‌صورت جدی کاهش یابد.