سردار رهام بخش حبیبی فرمانده نیروی انتظامی فارس

فرمانده انتظامی فارس گفت: ما مانع از ورود شهروند یا پلاکی از نقطه خاصی به فارس نخواهیم شد اما افراد در ورودی شهرهای فارس چک می شوند و اگر فردی مشکوک به کرونا باشد به همراه هر کسی که داخل آن خودرو باشد به مدت ۱۵ روز قرنطینه می شوند.

به گزارش پیام خبر، سردار سرتیپ دوم رهام بخش حبیبی، امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در سالی که گذشت اصحاب رسانه در راستای ایجاد احساس امنیت در جامعه سهم بزرگی ایفا کردند، گفت: امیدوارم سال آینده هم با قوت بیشتر فعالیت کنند.

فرمانده انتظامی فارس با اشاره به اینکه مواد محترقه آسیب های زیادی را به خانواده ها می زند، اظهار کرد: در چهارشنبه های آخر سال خانواده های زیادی آسیب می بینند و افراد باید از عبرت دیگران استفاده کنند و خود عبرت دیگران نشوند.

رئیس پلیس استان فارس با یادآوری این مطلب که بسیاری بودند که به خاطر شادی لحظه ای عمر خود را از دست دادند و یا دچار نقص عضو شدند که هم خود و هم خانواده وی تا آخر عمر با دردسر مواجه شدند، یادآور شد: تجمع به هر شکلی احتمال گسترش ویروس منحوس کرونا را دارد و از این رو لازم است مردم امسال را رعایت کنند.

وی در خصوص سودجویان کاری هم گفت: افرادی هستند که سلامت مردم برای آنان ارزشی ندارد و با احتکار مواد شوینده و ضدعفونی کننده، ماسک و دستکش به دنبال سود خود هستند این امر در بحث مواد محترقه هم وجود دارد و فرد با این حالی که می داند این مواد خطرآفرین است اما با این حال، آن را به مردم با هزینه زیاد ارائه می کند.

سردار حبیبی با تاکید بر اینکه تا الان بالغ بر یک میلیون قطعه انواع ترقه را ضبط کردیم و 14 نفر دستگیر شدند، افزود: متاسفانه برخی ها به خاطر سود نامشروع خود، سلامت مردم را به خطر می اندازند.

وی تاکید کرد: مصرف الکل برای درمان کرونا استفاده ندارد و این موضوع پزشکان سراسر دنیا اعلام کرده اند و در این راستا هشت نفر تولید و توزیع کننده انواع مشروبات الکلی دستگیر کردیم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مردم در صورت اطلاع توزیع مشروب الکلی و احتکار با 110 تماس بگیرند، یادآور شد: هر موضوعی در رابطه با مسائل بهداشتی را با علوم پزشکی هماهنگ خواهیم کرد.

وی ضمن تشکر از مردم استان فارس و شیراز بابت رفتار خوب ترافیکی در این ایام، اظهار کرد: قرار بود در شیراز طرح زوج و فرد اجرا شود که با فرهنگ خوب مردم و اینکه در خانه ماندن، این اتفاق لغو شد.

سردار حبیبی با اشاره به اینکه در رابطه با کنترل ورودی شهرها و استان، اضافه کرد: ما مانع از ورود شهروند یا پلاکی از نقطه خاصی به فارس نخواهیم شد اما افراد در ورودی شهرهای فارس چک می شوند و اگر فردی مشکوک به کرونا باشد به همراه هر کسی که داخل آن خودرو باشد به مدت 15 روز قرنطینه می شوند.

این مقام نظامی با یادآوری این مطلب که امسال 16 درصد کشفیات مواد مخدر را افزایش داشتیم که حدود 51 تن بود، اظهار کرد: کسب مقام اول کشوری در کاهش تلفات رانندگی را در سال 98 کسب کردیم.

رئیس پلیس فارس با تاکید بر اینکه رشد 50 درصدی جرائم در حوزه پلیس فتا داشتیم که 40 درصد آن کشف شد، افزود: مشاوره مردمی پلیس هم با استقبال خوب مواجه شده است.

وی با اشاره به اینکه حدود سه میلیون و 472 هزار تماس تلفنی با 110 داشتیم که بسیاری از آن عملیاتی شده است و اینکه مردم می گویند 110 با تاخیر به مقصد می رسد به این دلیل است که اگر چهار گشت عملیاتی 110 در یک محله وجود داشته باشد و هر چهار گشت در حال ماموریت باشند، تماس پنجم باید صبر کند تا یکی از آن گشت ها از ماموریت فارغ شود تا به محل پنجم برسد، افزود: پنج باند حرفه ای سارق منزل و خودرو را متلاشی کردیم که تا الان 73 فقره را اعتراف کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.

 • استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه در ماه رجب زمینه‌ ارتباط خاص با خداوند متعال فراهم است، گفت: هر کس در این ماه به بندگی الهی بپردازد، رحمت خاص خدا را شامل حال خود کرده است.

 • آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  اعلام نزدیک شدن سیارک و شهاب سنگ بزرگ به زمین در اوایل اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، پرسش‌هایی را درباره رخدادهای احتمالی همچون برخورد با کره زمین و نابودی حیات را مطرح کرده است، موضوعی که به اعتقاد یک استاد بخش فیزیک دانشگاه شیراز احتمال بسیار اندکی دارد.

 • شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیوع کرونا دستکم تا آخر فروردین‌ماه ادامه دارد و طبق الگوهای اپیدمیولوژیک و مطالعات کارشناسان خبره فارس در ایام نوروز به پیک ابتلا به بیماری خواهد رسید؛ مگر اینکه مداخلات در هفته پیش رو اعمال شود و رفت‌وآمدها به‌صورت جدی کاهش یابد.