کد خبر: 4562
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۷
سهراب مختاری، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس با اشاره به بررسی ۳ هزار و ۹۷۷ مورد تقاضای بازنشستگی پیش از موعد در این استان در سال ۹۸، از تایید هزار و ۷۱۹ تقاضا خبر داد.

به گزارش پیام خبر، سهراب مختاری گفت: فارس همواره یکی از  استان های  پیشرو در اجرای قوانین بازنشستگی پیش از موعد کارگران در مشاغل سخت و زیان آور بوده است.

او ادامه داد: تمام درخواست های طرح شده توسط متقاضیان بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان‌آور، در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت و از طریق سامانه مشاغل سخت و زیان آور رسیدگی می شود.

مختاری افزود: با به کارگیری تدابیر ویژه و بررسی سامانه ای درخواست ها زمان رسیدگی از ۹ ماه در اوایل سال به یک ماه در پایان سال کاهش یافته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۸ تاکنون ۵۰ جلسه کمیته بدوی برگزار شده است؛ یادآور شد: در این راستا ۳۴۰۸ تقاضا در غالب ۱۳ هزار و ۲۰۹ عنوان شغلی از ۵۰ هزار و ۹۲۰ کارگاه ثبت شده است.

او خاطرنشان کرد: در این رابطه ۲۲ جلسه تجدید نظر برای ۵۶۹ تقاضا در ۱۰۴۵ عنوان شغلی از ۶۶۰ کارگاه ثبت و مورد بررسی قرار گرفته است.

مختاری در ادامه یادآور شد: کارگران با ۲۰ سال سابقه کار متوالی یا ۲۵ سال متناوب در مشاغل سخت و زیان‌آور این امکان را دارند که درخواست بازنشستگی خود را برای طرح در کمیته‌های تخصصی بدوی و تجدید نظر، مطرح کرده و از مزایای قانونی تعیین شده استفاده کنند.

وی با بیان اینکه کمیته‌های استانی از نمایندگان اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی، دانشگاه علوم پزشکی، سازمان تامین اجتماعی، تشکل کارگران و کارفرمایان استان تشکیل شده است، گفت: کارگران می توانند درخواست خود را با مراجعه به نشانی اینترنتی SAKHT.MCLS.GOV.IR ثبت کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس با اشاره به رسالت و ظرفیتی که در قانون کار به منظور خدمت رسانی و در راستای ایمنی و بهداشت جامعه کار دیده شده استف اضافه کرد: بازرسان کار این استان به عنوان ضابطین قانونی نسبت به شناسایی عوامل زیان آور و خطرناک با هدف سالم سازی محیط کار و ارتقاء سطح ایمنی و بهداشت در کارگاه ها فعال بوده اند.

مختاری با بیان اینکه بازرسی‌های مستمر از کارگاه‌ها انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: کارفرما موظف است اقدامات لازم برای سالم سازی شرایط محیط کار را در ظرف ۲ سال انجام دهد .

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس، همچنین با اشاره به شرایط کنونی ناشی از شیوع کروناویروس، گفت: کارفرمایان مکلف و موظف به ایمن سازی محیط کار و رعایت آئین نامه های مرتبط و به خصوص ضد عفونی کردن مرتب واحدهای خود در مقابله با ویروس کرونا هستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.

 • استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه در ماه رجب زمینه‌ ارتباط خاص با خداوند متعال فراهم است، گفت: هر کس در این ماه به بندگی الهی بپردازد، رحمت خاص خدا را شامل حال خود کرده است.

 • آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  اعلام نزدیک شدن سیارک و شهاب سنگ بزرگ به زمین در اوایل اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، پرسش‌هایی را درباره رخدادهای احتمالی همچون برخورد با کره زمین و نابودی حیات را مطرح کرده است، موضوعی که به اعتقاد یک استاد بخش فیزیک دانشگاه شیراز احتمال بسیار اندکی دارد.

 • شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیوع کرونا دستکم تا آخر فروردین‌ماه ادامه دارد و طبق الگوهای اپیدمیولوژیک و مطالعات کارشناسان خبره فارس در ایام نوروز به پیک ابتلا به بیماری خواهد رسید؛ مگر اینکه مداخلات در هفته پیش رو اعمال شود و رفت‌وآمدها به‌صورت جدی کاهش یابد.