نشست خبری مسئولین حرم مطهر امامزاده ابراهیم (ع) در شیراز حجت الاسلام صفری گرایی

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه فارس با اشاره به اینکه موقوفات فارس حامی مدافعان سلامت هستند، گفت: موقوفات فارس برای مقابله با ویروس کرونا به میدان آمدند.

به گزارش پیام خبر، حجت الاسلام رحیم صفری گرایی، با اشاره به اینکه موقوفات فارس حامی مدافعان سلامت هستند، گفت: موقوفات فارس برای مقابله با ویروس کرونا به میدان آمدند.

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه فارس تاکید کرد: از محل موقوفه «معزالوزاره»، به نیت دفع بلا و سلامتی بیماران و کادر درمان بیمارستان های «علی اصغر (ع)» و «شهید چمران» شیراز از شب جمعه این هفته و به مدت سه شب جمعه به عنوان شب زیارتی حضرت سیدالشهدا (ع) شام تبرکی برای بیماران و کادر درمان این 2 بیمارستان تامین می شود.

وی با تاکید بر اینکه با همکاری موقوفه «میرزا فتحعلیخان صاحبدیوان» و با اعتبار یک میلیارد ریال بسته های بهداشتی شامل ماسک، دستکش و محلول ضدعفونی کننده ویژه خانواره ها و اقشار کم درآمد شهرشیراز تهیه و توزیع می شود، افزود: به همت گروه جهادی حرم مطهر حضرت «علی بن حمزه (ع)» شیراز و با استفاده از دانش و توان علمی یکی از شرکت های دانش بنیان استان محلول ضدعفونی و ماسک توسط بقعه متبرکه حضرت علی بن حمزه (ع) تولید می شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه تاکنون روزانه ۲ هزار و ۵۰۰ تا سه هزار ماسک تولید و توزیع شده است و در میان مردم به صورت رایگان توزیع شده است، یادآور شد: تاکنون ۲ هزار و ۵۰۰ لیتر محلول ضدعفونی ویژه گندزدایی معابر شهری و سطوح تهیه شده و همچنین ۵۰۰ لیتر محلول ضدعفونی کننده دست تولید شده براساس فناوری نانو و ذرات نانونقره تولید و توزیع شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.