تولید ماسک در تماشاخانه سرو

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس گفت: با توجه به شیوع کرونا و نیاز نهادهای مختلف اداری و مردمی به ماسک تعداد کارگاه‌های تولید ماسک در دانشگاه فنی و حرفه ای فارس به پنج کارگاه افزایش یافت.

به گزارش پیام خبر، محمد جامعی گفت: پیش از این تولید ماسک در کارگاه‌های مهارتی طراحی دوخت دانشکده‌های فنی دختران شیراز، نی‌ریز و کازرون در حال انجام بود که در حال حاضر ۲ کارگاه دیگر در دانشکده فنی و حرفه‌ای داراب و اقلید به آن اضافه شده است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس بیان کرد: دانشکده فنی دختران اقلید با در اختیارگذاشتن تجهیزات کارگاهی از جمله چرخ خیاطی و ظرفیت علمی اساتید این مرکز در محل قرارگاه مدافعان سلامت این شهرستان اقدام به راه اندازی کارگاه تولید ماسک کرده است.

وی با بیان اینکه تولید ماسک در بین ۱۸۱ دانشکده و آموزشکده فنی دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور برای نخستین بار از دانشکده فنی دختران شیراز آغاز شد، افزود: در حال حاضر این کار ارزشمند در برخی از دانشکده‌های کشور نیز اجرایی شده و تولید ماسک در آنها ادامه دارد.

جامعی با ارائه آماری از آخرین وضعیت تولید روزانه ماسک در دانشکده‌های فنی استان فارس بیان کرد: در حال حاضر ظرفیت تولید روزانه ماسک به طور میانگین ۱۸ هزار عدد در دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای این استان است که در این زمینه تامین تجهیزات مورد نیاز از جمله پارچه موضوع مهمی است که نیازمند همراهی مسئولان شهرستانی از جمله فرمانداران در تامین آن است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس بیان کرد: دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای در شهر شیراز روزانه ظرفیت تولید ۶ هزار ماسک، کازرون پنج هزار، نی ریز ۲ هزار، اقلید ۲ هزار و داراب ۲ هزار عدد ماسک است.

وی گفت: با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی و نظارتی از جمله شبکه‌های بهداشت و درمان  از ابتدای اسفندماه تاکنون ۲۶ اسفندماه ۹۸ بیش از ۶۵ هزار ماسک توسط پنج دانشکده فنی و حرفه‌ای استان فارس تولید شده و در اختیار مراکز درمانی، نهادهای مختلف اجرایی، اقشارآسیب پذیر و همچنین سازمان بسیج دانشجویی کشور قرار گرفته است.

رئیس دانشکده فنی شهید باهنر شیراز گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای یک دانشگاه ماموریت گرا است و آنچه که به همت بلند دانشجویان، اساتید و کارکنان در تولید ماسک صورت گرفته، یک اقدام خودجوش در راستای انجام رسالت و مسئولیت اجتماعی دانشگاه است.

جامعی با تبریک پیشاپیش سال جدید و آرزوی سلامتی برای تمام مردم جامعه  تاکید کرد: تا ریشه کن شدن ویروس کرونا در کنار مردم و دستگاه‌های مختلف اجرایی به ویژه مدافعان عرصه سلامت هستیم و تمام تلاش خود را برای خدمت بکار می گیریم.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس همچنین ضمن قدردانی از تلاش‌های رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور، استاندار فارس، مسئولان مختلف اجرایی استان و همکاران خود در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در راستای پیشگیری از بیماری کرونا گفت: این دانشگاه با دارا بودن رشته های صنایع شیمایی آمادگی خود را برای تولید محلول‌های ضدعفونی و همچنین طراحی و دوخت لباس های ایزوله بیمارستانی اعلام می‌کند.

جامعی در مورد کلاس‌های دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس نیز گفت: در این زمینه جلسه‌های مختلف در دانشکده‌های فنی استان برگزار شده و با روش‌های مختلف و با توجه به امکانات موجود آموزش‌های دانشجویان به صورت مجازی در حال برگزاری است.

رئیس شورای اداری دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس در مورد وضعیت خوابگاه‌های دانشجویی نیز تصریح کرد: تمام خوابگاه‌های فعال در ۱۳ دانشکده فنی استان تحت کنترل بوده و ضدعفونی لازم انجام شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.

 • استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه در ماه رجب زمینه‌ ارتباط خاص با خداوند متعال فراهم است، گفت: هر کس در این ماه به بندگی الهی بپردازد، رحمت خاص خدا را شامل حال خود کرده است.

 • آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  اعلام نزدیک شدن سیارک و شهاب سنگ بزرگ به زمین در اوایل اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، پرسش‌هایی را درباره رخدادهای احتمالی همچون برخورد با کره زمین و نابودی حیات را مطرح کرده است، موضوعی که به اعتقاد یک استاد بخش فیزیک دانشگاه شیراز احتمال بسیار اندکی دارد.

 • شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیوع کرونا دستکم تا آخر فروردین‌ماه ادامه دارد و طبق الگوهای اپیدمیولوژیک و مطالعات کارشناسان خبره فارس در ایام نوروز به پیک ابتلا به بیماری خواهد رسید؛ مگر اینکه مداخلات در هفته پیش رو اعمال شود و رفت‌وآمدها به‌صورت جدی کاهش یابد.