تولید ماسک در تماشاخانه سرو

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس گفت: با توجه به شیوع کرونا و نیاز نهادهای مختلف اداری و مردمی به ماسک تعداد کارگاه‌های تولید ماسک در دانشگاه فنی و حرفه ای فارس به پنج کارگاه افزایش یافت.

به گزارش پیام خبر، محمد جامعی گفت: پیش از این تولید ماسک در کارگاه‌های مهارتی طراحی دوخت دانشکده‌های فنی دختران شیراز، نی‌ریز و کازرون در حال انجام بود که در حال حاضر ۲ کارگاه دیگر در دانشکده فنی و حرفه‌ای داراب و اقلید به آن اضافه شده است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس بیان کرد: دانشکده فنی دختران اقلید با در اختیارگذاشتن تجهیزات کارگاهی از جمله چرخ خیاطی و ظرفیت علمی اساتید این مرکز در محل قرارگاه مدافعان سلامت این شهرستان اقدام به راه اندازی کارگاه تولید ماسک کرده است.

وی با بیان اینکه تولید ماسک در بین ۱۸۱ دانشکده و آموزشکده فنی دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور برای نخستین بار از دانشکده فنی دختران شیراز آغاز شد، افزود: در حال حاضر این کار ارزشمند در برخی از دانشکده‌های کشور نیز اجرایی شده و تولید ماسک در آنها ادامه دارد.

جامعی با ارائه آماری از آخرین وضعیت تولید روزانه ماسک در دانشکده‌های فنی استان فارس بیان کرد: در حال حاضر ظرفیت تولید روزانه ماسک به طور میانگین ۱۸ هزار عدد در دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای این استان است که در این زمینه تامین تجهیزات مورد نیاز از جمله پارچه موضوع مهمی است که نیازمند همراهی مسئولان شهرستانی از جمله فرمانداران در تامین آن است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس بیان کرد: دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای در شهر شیراز روزانه ظرفیت تولید ۶ هزار ماسک، کازرون پنج هزار، نی ریز ۲ هزار، اقلید ۲ هزار و داراب ۲ هزار عدد ماسک است.

وی گفت: با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی و نظارتی از جمله شبکه‌های بهداشت و درمان  از ابتدای اسفندماه تاکنون ۲۶ اسفندماه ۹۸ بیش از ۶۵ هزار ماسک توسط پنج دانشکده فنی و حرفه‌ای استان فارس تولید شده و در اختیار مراکز درمانی، نهادهای مختلف اجرایی، اقشارآسیب پذیر و همچنین سازمان بسیج دانشجویی کشور قرار گرفته است.

رئیس دانشکده فنی شهید باهنر شیراز گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای یک دانشگاه ماموریت گرا است و آنچه که به همت بلند دانشجویان، اساتید و کارکنان در تولید ماسک صورت گرفته، یک اقدام خودجوش در راستای انجام رسالت و مسئولیت اجتماعی دانشگاه است.

جامعی با تبریک پیشاپیش سال جدید و آرزوی سلامتی برای تمام مردم جامعه  تاکید کرد: تا ریشه کن شدن ویروس کرونا در کنار مردم و دستگاه‌های مختلف اجرایی به ویژه مدافعان عرصه سلامت هستیم و تمام تلاش خود را برای خدمت بکار می گیریم.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس همچنین ضمن قدردانی از تلاش‌های رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور، استاندار فارس، مسئولان مختلف اجرایی استان و همکاران خود در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در راستای پیشگیری از بیماری کرونا گفت: این دانشگاه با دارا بودن رشته های صنایع شیمایی آمادگی خود را برای تولید محلول‌های ضدعفونی و همچنین طراحی و دوخت لباس های ایزوله بیمارستانی اعلام می‌کند.

جامعی در مورد کلاس‌های دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس نیز گفت: در این زمینه جلسه‌های مختلف در دانشکده‌های فنی استان برگزار شده و با روش‌های مختلف و با توجه به امکانات موجود آموزش‌های دانشجویان به صورت مجازی در حال برگزاری است.

رئیس شورای اداری دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس در مورد وضعیت خوابگاه‌های دانشجویی نیز تصریح کرد: تمام خوابگاه‌های فعال در ۱۳ دانشکده فنی استان تحت کنترل بوده و ضدعفونی لازم انجام شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.