کد خبر: 4578
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۴
بازداشت - زندان

مدیر کل زندان های فارس گفت: تعداد زندانیان آزاد شده در اسفندماه با کمک ستاد دیه کشور و خیرین بزرگوار استان در مجموع ۱۸۹نفر است و روند آزادی زندانیان جرایم غیرعمد با همت نیکوکاران همچنان ادامه دارد.

به گزارش پیام خبر، اسحاق ابراهیمی با ارائه گزارشی از وضعیت آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد، گفت: در کمیته ویژه مددجویان ستاد دیه کشور در شیراز با اعطای تسهیلات به ۱۵۶ زندانی جرایم غیرعمد استان فارس موافقت شد و تا کنون زمینه آزادی ۱۴۲نفر از زندانیان فراهم شده است.

مدیرکل زندان های فارس افزود: میزان بدهی افراد آزاد شده با مساعدت ستاد دیه کشور بیش از ۴۳۲ میلیارد ریال، میزان گذشت شاکی ۳۸۷ میلیارد و میزان پرداختی توسط ستاد دیه ۴۴میلیارد ریال بوده و این بیانگر آن است که با همت شاکیان و تخفیف ویژه ای که داشته اند زمینه آزادی این افراد از زندان ها فراهم شده است.

نایب رئیس ستاد دیه فارس اضافه کرد: تعداد ۹نفر از زندانیان با کمک یک میلیارد و ۲۰میلیون ریالی خیر نیک اندیش شیرازی آزاد شدند و خوشبختانه گذشت شاکیان بیش از پرداختی های ستاد دیه برای آزادی است و از شاکیان پرونده که خودشان با این عمل خیرخواهانه از حقوق قانونی خود گذشته و در این کار خیر شریک هستند، صمیمانه قدردانی می کنیم.

ابراهیمی تاکید کرد: نیکوکاران فارس همیشه در همه عرصه ها سرآمد بوده و پزشکان ما علاوه بر حوزه سلامت در عرصه خدمت رسانی به زندانیان و آزادسازی آنان نیز همواره پیشقدم هستند به گونه ای که با همت دندانپزشک شیرازی و کمک ۴میلیارد ریالی این بانوی نیک اندیش و بخشش شکات ۳۰پرونده به مبلغ یک میلیارد و ۶۰۰میلیون ریال، زمینه آزادی ۳۰ زندانی فراهم شده است.

مدیرکل زندان های فارس ادامه داد: خیرین، مبلغ ۶۵۰میلیون ریال از طریق تبلیغات صورت گرفته در رسانه ها به ستاد دیه استان واریزی داشته اند و با این مبلغ و گذشت۹۵۰میلیون ریالی شکات زمینه آزادی هشت زندانی جرایم غیرعمد فراهم شده است.

ابراهیمی اضافه کرد: تعداد زندانیان آزاد شده در اسفندماه با کمک ستاد دیه کشور و خیرین بزرگوار استان در مجموع ۱۸۹نفر است و روند آزادی زندانیان جرایم غیرعمد با همت نیکوکاران همچنان ادامه دارد.

بر اساس این گزارش در ادامه، سیدرضا اسکندری نیز درجلسه ای که با یکی ازدندانپزشکان شیراز داشت، خیرین و نیکوکاران را پشتوانه اصلی و مهم ستاد دیه دانست و گفت: کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد، نجات خانواده ای از آسیب های اجتماعی است ونیکوکاران با کمک مادی به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد نه تنها یک فرد، بلکه جامعه را از آسیب های اجتماعی نجات می دهند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان فارس افزود: هدایت و راهبری در این حیطه نیاز به عزمی همگانی و احساس مسولیت اجتماعی از سوی همه طیف های جامعه را دارد.

وی با اشاره به حفظ و رعایت ارزش وکرامت افراد، بیان کرد: تمام انسان ها فی نفسه محترم هستند و باید برای زندگی آنها ارزش قائل شویم.

اسکندری با بیان اینکه جامعه هدف ما در حوزه کیفری در ارتباط با ستاد دیه افرادی هستند که به دلیل الزامات قانونی و محکومیت های مالی و…گرفتار زندان شده اند و به کمک خیرین نیازمندند، گفت: کسی که بدون مرتکب شدن جرم و جنایتی و به دلیل وقوع حادثه ای همچون تصادف به زندان می افتد، خانواده اش در معرض متلاشی شدن و فرزندانش هم در خطر آسیب های اجتماعی قرار می گیرند و باید به گونه ای عمل شود تا خانواده به عنوان نهاد مقدس کمتر دچار آسیب شود.

گفتنی است با عنایت به روزهای پایانی سال، ستاد دیه در راستای اجرای عدالت اجتماعی و فراهم کردن موجبات آزادی زندانیان جرائم غیرعمد، اقدام به دعوت از خیرین به منظور مساعدت به ستاد دیه و فراهم نمودن زمینه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد کرده است و خوشبختانه خیرین استان فارس همچون گذشته در این زمینه پیشرو هستند.

ستاد دیه استان فارس با شماره حساب ۱۰/ ۱۱۹۹۱۱۹۹ نزد کلیه شعبه بانک ملت و شماره کارت بانکی ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۰۳۰۹۶۱ و از طریق سامانه تلفن همراه # ۱۰۱۰۱۰* ۴*۷۳۳* آماده دریافت کمک های نقدی خیرین در امر آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد استان فارس است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.

 • استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه در ماه رجب زمینه‌ ارتباط خاص با خداوند متعال فراهم است، گفت: هر کس در این ماه به بندگی الهی بپردازد، رحمت خاص خدا را شامل حال خود کرده است.

 • آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  اعلام نزدیک شدن سیارک و شهاب سنگ بزرگ به زمین در اوایل اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، پرسش‌هایی را درباره رخدادهای احتمالی همچون برخورد با کره زمین و نابودی حیات را مطرح کرده است، موضوعی که به اعتقاد یک استاد بخش فیزیک دانشگاه شیراز احتمال بسیار اندکی دارد.

 • شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیوع کرونا دستکم تا آخر فروردین‌ماه ادامه دارد و طبق الگوهای اپیدمیولوژیک و مطالعات کارشناسان خبره فارس در ایام نوروز به پیک ابتلا به بیماری خواهد رسید؛ مگر اینکه مداخلات در هفته پیش رو اعمال شود و رفت‌وآمدها به‌صورت جدی کاهش یابد.