سید عبدالرزاق موسوی، نشست خبری رئیس کمسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر شیراز

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اینکه مشکل امروز ورودی های شهر شیراز است به خصوص ورودی های شمالی شهر، گفت: حجم خودروهایی که با پلاک هایی غیر بومی وارد این شهر می شود بسیار زیاد است و مردم از دولت انتظار دارند تا دولت اجازه دهد استان ها جلوی این مشکل را بگیرند.

به گزارش پیام خبر، سید عبدالرزاق موسوی، با اشاره به اینکه برخی تماس می گیرند و سئوال می کنند که شورا چه کاری برای مقابله با ویروس کرونا و پیامدهای آن انجام داده است، گفت: آنچه در ظرفیت قانون برای شورا آمده، انجام گرفته است.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اینکه ما سه تا چهار مصوبه در این خصوص داشتیم، تاکید کرد: جلسه های فوق العاده تشکیل دادیم و ۲ نامه به استاندار فارس ارسال کردیم و تمام دغدغه های شهروندان را در آن ذکر کردیم، یک دیدار حضوری با استاندار داشتیم و در آن جلسه هم اعضای شورا نظرات خود را بیان کردند و استاندار هم کارهای انجام شده و محدودیت ها را بیان کرد.

وی با اشاره به اینکه شهروندان شیرازی انصافا همراهی خوبی داشتند که نمونه آن در بحث بازار و اصناف بود، اظهار کرد: تعطیلی مترو و اتوبوس رانی که شرایط بدی برای گسترش این بیماری را ایجاد می کرد، توسط شهرداری تعطیل شد و باید از مجموعه استان و فرمانداری که حمایت کردند تشکر کرد.

موسوی با یادآوری این مطلب که مشکل امروز ورودی های شهر شیراز است به خصوص ورودی های شمالی شهر، تاکید کرد: حجم خودروهایی که با پلاک هایی غیر از پلاک های شیراز و استان وارد این شهر می شود بسیار زیاد است و به نظر من دولت و رئیس جمهور باید اختیارات ویژه ای به استان ها و شورای تامین استان ها بدهند تا بتوانند تصمیم بگیرند.

وی افزود: علی رغم اینکه وزیر بهداشت مکرر اعلام می کند مردم به مسافرت نروند، اما می بینیم که برخی رعایت نمی کنند و بر اساس گزارش صدا و سیمای جمهوری اسلامی، کاهش چشم گیری در بحث مسافرت ها انجام نشده است و زمانی می بینیم که برخی مردم رعایت نمی کنند به طور قطع بهترین راه اینست که دولت و رئیس جمهور اختیاراتی به استان ها بدهند تا آنان بر اساس اقتضای استان تصمیم گیری کنند و این انتظاری است که از دولت داریم و امیدوارم دولت به این انتظار به حق مردم توجه کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.