سید عبدالرزاق موسوی، نشست خبری رئیس کمسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر شیراز

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اینکه مشکل امروز ورودی های شهر شیراز است به خصوص ورودی های شمالی شهر، گفت: حجم خودروهایی که با پلاک هایی غیر بومی وارد این شهر می شود بسیار زیاد است و مردم از دولت انتظار دارند تا دولت اجازه دهد استان ها جلوی این مشکل را بگیرند.

به گزارش پیام خبر، سید عبدالرزاق موسوی، با اشاره به اینکه برخی تماس می گیرند و سئوال می کنند که شورا چه کاری برای مقابله با ویروس کرونا و پیامدهای آن انجام داده است، گفت: آنچه در ظرفیت قانون برای شورا آمده، انجام گرفته است.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اینکه ما سه تا چهار مصوبه در این خصوص داشتیم، تاکید کرد: جلسه های فوق العاده تشکیل دادیم و ۲ نامه به استاندار فارس ارسال کردیم و تمام دغدغه های شهروندان را در آن ذکر کردیم، یک دیدار حضوری با استاندار داشتیم و در آن جلسه هم اعضای شورا نظرات خود را بیان کردند و استاندار هم کارهای انجام شده و محدودیت ها را بیان کرد.

وی با اشاره به اینکه شهروندان شیرازی انصافا همراهی خوبی داشتند که نمونه آن در بحث بازار و اصناف بود، اظهار کرد: تعطیلی مترو و اتوبوس رانی که شرایط بدی برای گسترش این بیماری را ایجاد می کرد، توسط شهرداری تعطیل شد و باید از مجموعه استان و فرمانداری که حمایت کردند تشکر کرد.

موسوی با یادآوری این مطلب که مشکل امروز ورودی های شهر شیراز است به خصوص ورودی های شمالی شهر، تاکید کرد: حجم خودروهایی که با پلاک هایی غیر از پلاک های شیراز و استان وارد این شهر می شود بسیار زیاد است و به نظر من دولت و رئیس جمهور باید اختیارات ویژه ای به استان ها و شورای تامین استان ها بدهند تا بتوانند تصمیم بگیرند.

وی افزود: علی رغم اینکه وزیر بهداشت مکرر اعلام می کند مردم به مسافرت نروند، اما می بینیم که برخی رعایت نمی کنند و بر اساس گزارش صدا و سیمای جمهوری اسلامی، کاهش چشم گیری در بحث مسافرت ها انجام نشده است و زمانی می بینیم که برخی مردم رعایت نمی کنند به طور قطع بهترین راه اینست که دولت و رئیس جمهور اختیاراتی به استان ها بدهند تا آنان بر اساس اقتضای استان تصمیم گیری کنند و این انتظاری است که از دولت داریم و امیدوارم دولت به این انتظار به حق مردم توجه کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.

 • استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه در ماه رجب زمینه‌ ارتباط خاص با خداوند متعال فراهم است، گفت: هر کس در این ماه به بندگی الهی بپردازد، رحمت خاص خدا را شامل حال خود کرده است.

 • آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  اعلام نزدیک شدن سیارک و شهاب سنگ بزرگ به زمین در اوایل اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، پرسش‌هایی را درباره رخدادهای احتمالی همچون برخورد با کره زمین و نابودی حیات را مطرح کرده است، موضوعی که به اعتقاد یک استاد بخش فیزیک دانشگاه شیراز احتمال بسیار اندکی دارد.

 • شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیوع کرونا دستکم تا آخر فروردین‌ماه ادامه دارد و طبق الگوهای اپیدمیولوژیک و مطالعات کارشناسان خبره فارس در ایام نوروز به پیک ابتلا به بیماری خواهد رسید؛ مگر اینکه مداخلات در هفته پیش رو اعمال شود و رفت‌وآمدها به‌صورت جدی کاهش یابد.