کد خبر: 4592
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰
نشست خبری دکتر عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با شناسایی ۲۱ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان فارس، اکنون شمار مبتلایان به ۴۰۷ نفر افزایش یافته است.

به گزارش پیام خبر، عبدالرسول همتی»، امروز با اعلام اینکه شمار مبتلایان به کرونا در فارس از ۴۰۰ نفر گذشت، گفت: با شناسایی ۲۱ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان فارس، اکنون شمار مبتلایان به ۴۰۷ نفر افزایش یافته است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: تا کنون ۱۳ نفر در استان در پی ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند اما در ۲۴ ساعت گذشته فوتی در این خصوص در فارس نداشته ایم.

وی با اشاره به بستری بودن ۴۹ درصد از مبتلایان در بیمارستان، عنوان کرد: ۶۳ نفر تا کنون پس از بهبودی ترخیص شده اند و ۳۱ درصد مبتلایان نیز با داشتن علائم محدود در خانه قرنطینه هستند.

همتی با هشدار به شهروندان در خصوص افزایش ابتلا به کرونا، گفت: اکنون که شمار مبتلایان به کرونا در فارس از مرز ۴۰۰ نفر هم گذشته است، مردم باید بیش از پیش، شیوع بیماری را جدی بگیرند و با پرهیز از تردد غیر ضروری در خانه بمانند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.

 • استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه در ماه رجب زمینه‌ ارتباط خاص با خداوند متعال فراهم است، گفت: هر کس در این ماه به بندگی الهی بپردازد، رحمت خاص خدا را شامل حال خود کرده است.

 • آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  اعلام نزدیک شدن سیارک و شهاب سنگ بزرگ به زمین در اوایل اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، پرسش‌هایی را درباره رخدادهای احتمالی همچون برخورد با کره زمین و نابودی حیات را مطرح کرده است، موضوعی که به اعتقاد یک استاد بخش فیزیک دانشگاه شیراز احتمال بسیار اندکی دارد.

 • شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیوع کرونا دستکم تا آخر فروردین‌ماه ادامه دارد و طبق الگوهای اپیدمیولوژیک و مطالعات کارشناسان خبره فارس در ایام نوروز به پیک ابتلا به بیماری خواهد رسید؛ مگر اینکه مداخلات در هفته پیش رو اعمال شود و رفت‌وآمدها به‌صورت جدی کاهش یابد.