کد خبر: 4611
تاریخ انتشار: ۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۴
در خانه بمانیم

فرماندار آباده با بیان اینکه مهمترین راه مقابله با ویروس کرونا قطع زنجیره انتقال است، گفت: از شهروندان درخواست می کنم علاوه بر رعایت اصول بهداشتی از شرکت در تجمع ها و نیز دید و بازدیدها جدا پرهیز کرده و در خانه خود بمانند تا سلامتی آنها به خطر نیفتد.

به گزارش پیام خبر، زین العابدین نیک مرام، با بیان اینکه مهمترین راه مقابله با ویروس کرونا قطع زنجیره انتقال است، گفت: از شهروندان درخواست می کنم علاوه بر رعایت اصول بهداشتی از شرکت در تجمع ها و نیز دید و بازدیدها جدا پرهیز کرده و در خانه خود بمانند تا سلامتی آنها به خطر نیفتد.

فرماندار آباده با بیان اینکه فعالیت صنوف به جهت قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، محدود شده است، افزود: از کلیه اصناف و بازاریان که در این راه ما را یاری نموده و نسبت به تعطیلی کسب و کار خود اقدام کرده اند تشکر می کنم اما با کسانی که این «بحران فراگیر» را جدی تلقی نکرده و همچنان به باز بودن مغازه های خود اصرار دارند برخورد قانونی خواهد شد.

وی با بیان اینکه تردد، عبور و مرور در خیابان ها و معابر، دید و بازدید عید و مسافرت می تواند آمار مبتلایان به این بیماری را بصورت تصاعدی افزایش دهد، اظهار داشت: از مردم خواهش می‌کنیم که تعطیلات عید را در خانه بمانند و سفر نکنند و در عین حال سفرهای داخل شهری را هم به حداقل برسانند.

نیک مرام با اشاره به بازدید بیمارستان «امام خمینی (ره)» آباده اظهار کرد: متاسفانه روز جمعه تعداد پنج مورد به آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در شهرستان آباده اضافه شد که از این تعداد چهار نفر مرد و یک نفر زن هستند.

وی افزود: تا امروز جمعه اول فروردین ماه، ۱۳ نفر در شهرستان آباده به کرونا مبتلا شده اند که ۹ نفر از این تعداد هم اکنون در بیمارستان «امام خمینی (ره)» آباده و بیمارستان «حضرت علی اصغر(ع)» شهر شیراز بستری هستند.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان آباده همچنین از فوت یک نفر در اثر بیماری کرونا در این شهرستان خبر داد و گفت: تعداد سه نفر از مبتلایان نیز در قرنطینه خانگی بسر می برند.


فرماندار آباده در پایان با بیان اینکه تعداد ایستگاه های کنترل سلامت در سطح شهرستان آباده افزایش خواهد یافت، اظهارداشت: با توجه به اینکه ویروس کرونا یک بحران فراگیر را در سطح بین الملل بوجود آورده است، اگر مردم و جامعه در قبال سلامت خود احساس مسوولیت نموده و از دید وبازدید های نوروزی، سفرهای غیر ضروری و تردد در خیابان ها و معابر بپرهیزند قطعا با کاهش آمار مبتلایان در روزهای آینده روبه رو خواهیم بود.
 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.

 • استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه در ماه رجب زمینه‌ ارتباط خاص با خداوند متعال فراهم است، گفت: هر کس در این ماه به بندگی الهی بپردازد، رحمت خاص خدا را شامل حال خود کرده است.

 • آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  اعلام نزدیک شدن سیارک و شهاب سنگ بزرگ به زمین در اوایل اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، پرسش‌هایی را درباره رخدادهای احتمالی همچون برخورد با کره زمین و نابودی حیات را مطرح کرده است، موضوعی که به اعتقاد یک استاد بخش فیزیک دانشگاه شیراز احتمال بسیار اندکی دارد.

 • شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیوع کرونا دستکم تا آخر فروردین‌ماه ادامه دارد و طبق الگوهای اپیدمیولوژیک و مطالعات کارشناسان خبره فارس در ایام نوروز به پیک ابتلا به بیماری خواهد رسید؛ مگر اینکه مداخلات در هفته پیش رو اعمال شود و رفت‌وآمدها به‌صورت جدی کاهش یابد.