کد خبر: 4633
تاریخ انتشار: ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۶
کرونا

یک متخصص ریه با اشاره به اینکه فردی که آلوده است نباید بتواند جابجا شود و اجازه تردد را نداشته باشد مثلا از شهرک گلستان به خیابان فضل آباد برود چرا که در مسیر همه چیز را آلوده می کند و ویروس را به نقاط دیگر می برد، افزود: افراد باید در خانه بمانند.

به گزارش پیام خبر، علی کوشکی، امروز در نخستین جلسه قرارگاه بهداشت و سلامت حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)، گفت: هنوز بیماری کرونا شناخته نشده است و به قولی کارشناسان تیر در تاریکی رها می کنند.

این متخصص ریه با اشاره به اینکه این ویروس واگیری زیادی دارد و نسبت به همه بیماری های ویروسی دیگر فراگیری آن بسیار بیشتر است، تاکید کرد: هرچه این پیک دیرتر رخ دهد ممکن است دارو تا آن زمان درست شده باشد و یا اطلاعات علمی ما نسبت به این ویروس بیشتر شده باشد.

وی با اشاره به اینکه در بیمارستان ها فقط کرونایی ها نیستند و بیماران دیگر هم باید درمان شوند، افزود: یکی از مشکلات تعدد بیماران در بیمارستان هاست پس نمی توان بخش های ویژه را تنها به کرونا اختصاص داد.

به گفته کوشکی، مهمترین موضوع اینست که برخی افراد به خاطر علائم شبیه کرونا به بیمارستان مراجعه می کنند ولی بعد از بازگشت با کرونا همراه است، در مجموع بیماران سه گروه هستند، گروه اول افرادی هستند که کرونا دارند، دومین گروه علائم شبیه دارند که پس از ورود بیمارستان کرونا می گیرند و گروه سوم هم به خاطر استفاده از اسپری و ایجاد آلرژی خیال می کنند که کرونا گرفته اند.

وی با اشاره به اینکه نحوه برخورد کرونا با افراد بستگی به سیستم ایمنی و ژنتیک آنان دارد، یادآور شد: این بیماری واقعا جدی است باید راهکاری پیدا کنیم که این بیماری عقب بیفتد تا بتوانیم به مردم خدمات ارائه کنیم.

کوشکی با اشاره به اینکه و اجازه تردد را نداشته باشد مثلا از شهرک گلستان به خیابان فضل آباد برود چرا که در مسیر همه چیز را آلوده می کند، افزود: افراد باید در خانه بمانند و نیازی نیست در خانه همه وسایل را ضدعفونی کنند، آنچه که به بیرون از خانه ارتباط داشته باید ضدعفونی شود مثلا وسایلی از که از بیرون می آید و یا اینکه در ورودی خانه باید ضدعفونی شود.

وی با اشاره به اینکه برای افراد سالم استفاده از ماسک N95 لازم است چرا که با فیلتر موجود اجازه ورود ویروس به ریه را نمی دهد و زمان بازدم هم هوای ریه را بدون فیلتر کردن به بیرون منتقل می کند، تاکید کرد: برای افراد بیمار استفاده از ماسک معمولی لازم است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.