کد خبر: 4633
تاریخ انتشار: ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۶
کرونا

یک متخصص ریه با اشاره به اینکه فردی که آلوده است نباید بتواند جابجا شود و اجازه تردد را نداشته باشد مثلا از شهرک گلستان به خیابان فضل آباد برود چرا که در مسیر همه چیز را آلوده می کند و ویروس را به نقاط دیگر می برد، افزود: افراد باید در خانه بمانند.

به گزارش پیام خبر، علی کوشکی، امروز در نخستین جلسه قرارگاه بهداشت و سلامت حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)، گفت: هنوز بیماری کرونا شناخته نشده است و به قولی کارشناسان تیر در تاریکی رها می کنند.

این متخصص ریه با اشاره به اینکه این ویروس واگیری زیادی دارد و نسبت به همه بیماری های ویروسی دیگر فراگیری آن بسیار بیشتر است، تاکید کرد: هرچه این پیک دیرتر رخ دهد ممکن است دارو تا آن زمان درست شده باشد و یا اطلاعات علمی ما نسبت به این ویروس بیشتر شده باشد.

وی با اشاره به اینکه در بیمارستان ها فقط کرونایی ها نیستند و بیماران دیگر هم باید درمان شوند، افزود: یکی از مشکلات تعدد بیماران در بیمارستان هاست پس نمی توان بخش های ویژه را تنها به کرونا اختصاص داد.

به گفته کوشکی، مهمترین موضوع اینست که برخی افراد به خاطر علائم شبیه کرونا به بیمارستان مراجعه می کنند ولی بعد از بازگشت با کرونا همراه است، در مجموع بیماران سه گروه هستند، گروه اول افرادی هستند که کرونا دارند، دومین گروه علائم شبیه دارند که پس از ورود بیمارستان کرونا می گیرند و گروه سوم هم به خاطر استفاده از اسپری و ایجاد آلرژی خیال می کنند که کرونا گرفته اند.

وی با اشاره به اینکه نحوه برخورد کرونا با افراد بستگی به سیستم ایمنی و ژنتیک آنان دارد، یادآور شد: این بیماری واقعا جدی است باید راهکاری پیدا کنیم که این بیماری عقب بیفتد تا بتوانیم به مردم خدمات ارائه کنیم.

کوشکی با اشاره به اینکه و اجازه تردد را نداشته باشد مثلا از شهرک گلستان به خیابان فضل آباد برود چرا که در مسیر همه چیز را آلوده می کند، افزود: افراد باید در خانه بمانند و نیازی نیست در خانه همه وسایل را ضدعفونی کنند، آنچه که به بیرون از خانه ارتباط داشته باید ضدعفونی شود مثلا وسایلی از که از بیرون می آید و یا اینکه در ورودی خانه باید ضدعفونی شود.

وی با اشاره به اینکه برای افراد سالم استفاده از ماسک N95 لازم است چرا که با فیلتر موجود اجازه ورود ویروس به ریه را نمی دهد و زمان بازدم هم هوای ریه را بدون فیلتر کردن به بیرون منتقل می کند، تاکید کرد: برای افراد بیمار استفاده از ماسک معمولی لازم است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.

 • استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه در ماه رجب زمینه‌ ارتباط خاص با خداوند متعال فراهم است، گفت: هر کس در این ماه به بندگی الهی بپردازد، رحمت خاص خدا را شامل حال خود کرده است.

 • آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  اعلام نزدیک شدن سیارک و شهاب سنگ بزرگ به زمین در اوایل اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، پرسش‌هایی را درباره رخدادهای احتمالی همچون برخورد با کره زمین و نابودی حیات را مطرح کرده است، موضوعی که به اعتقاد یک استاد بخش فیزیک دانشگاه شیراز احتمال بسیار اندکی دارد.

 • شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیوع کرونا دستکم تا آخر فروردین‌ماه ادامه دارد و طبق الگوهای اپیدمیولوژیک و مطالعات کارشناسان خبره فارس در ایام نوروز به پیک ابتلا به بیماری خواهد رسید؛ مگر اینکه مداخلات در هفته پیش رو اعمال شود و رفت‌وآمدها به‌صورت جدی کاهش یابد.