کد خبر: 4668
تاریخ انتشار: ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۷
پلیس راه شیراز - اصفهان و جلوگیری از ورود مسافرین

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از مردم تقاضا کرد تردد غیرضروری را متوقف کنند و گفت: مسافرت ها و جابجایی جمعیتی سبب می شود بیماری کرونا، پیک های سنگین تری ایجاد کند و تعداد مبتلایان و مرگ و میر را افزایش دهد.

به گزارش پیام خبر، دکتر پیام طبرسی پزشک متخصص بیماری های عفونی گفت: جلوی سفر غیرضروری بین شهری و تردد غیر ضروری درون شهری باید متوقف شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از مردم تقاضا کرد تردد غیرضروری را متوقف کنند و گفت: مسافرت ها و جابجایی جمعیتی سبب می شود بیماری کرونا، پیک های سنگین تری ایجاد کند و تعداد مبتلایان و مرگ و میر را افزایش دهد.

وی به در پیش بودن روز ١٣ فروردین (۱۳ بدر)  اشاره کرد و ادامه داد: همچنان پارک ها و مکان های عمومی تهران شلوغ  است، این نوع رفتار سبب انتقال بیشتر بیماری می شود.

ویروس کرونا در کمین است

این متخصص بیماری های عفونی اتاکید کرد: ویروس کرونا در کمین همه ما است و با هر رفتار نامناسب خود سبب گسترش بیماری کرونا می شویم.
طبرسی یادآور شد: رفتارهای مردم نشان می دهد که آنان موضوع را جدی نگرفته اند و  با وجود همه توصیه و هشدارها، آنها زندگی تقریبا عادی خود را سپری می کنند که این موضوع می تواند خطرآفرین باشد.

کرونا روزانه بیش از ۱۰۰ ایرانی را به کام مرگ می فرستد

وی ادامه داد: در چند روز گذشته، روزانه بیش از ۱۰۰ نفر در کشور براثر بیماری کرونا جان خود را از دست می دهند، این موضوع نشان می دهد که این بیماری  موضوع بسیار جدی است.
این استاد دانشگاه همچنین گفت : مردم باید به طور جدی توصیه های بهداشتی را رعایت کنند تا بتوان بیماری را مهار کرد.
طبرسی قرنطینه خانگی را مهم ترین اقدام برای قطع زنجیره انتقال اعلام کرد و گفت: اگر هم دولت این موضوع را اعلام نمی کند و مراعات مردم را می کند، مردم خودشان باید قرنطینه خانگی را  رعایت کنند.
وی افزود: در تمام کشورهای اروپایی که اپیدمی کرونا دارند، مردم به دقت قرنطینه خانگی را رعایت می کنند، در حالی که در کشور ما همه راحت در حال زندگی عادی خود هستند، این کار می تواند برای ما هزینه سنگینی  به بارآورد.
طبرسی ، شست شوی دست ها با آب و صابونرا  از دیگر اقدامات مهم برای قطع زنجیره انتقال اعلام کرد و گفت: اگر کسی علایم بیماری را دارد اصلا از منزل خارج نشود.
متخصص بیماری های عفونی افزود: مردم در این شرایط حتما عید دیدنی را کنسل کنند و در فضاهای درب بسته از تجمع خودداری کنند.

ظرفیت بیمارستان مسیح دانشوری تکمیل شده است

طبرسی در پاسخ به این سوال که بار بیمارستان ها از جمله مسیح دانشوری کاهش یافته است یا خیر؟، گفت: متاسفانه تخت های بیمارستان مسیح دانشوری تکمیل شده است و تخت خالی در این بیمارستان نداریم.
وی ادامه داد: ممکن است مراجعات به اورژانس قدری کاهش یافته اما تخت های بستری این مرکز درمانی، پر است.
این پزشک متخصص بیماری های عفونی افزود: مردم اگر مجبور به استفاده از خودرو شخصی یا عمومی مانند تاکسی شدند، حتما شیشه های خودرو را پایین بکشند.  در این صورت هوا جابجا می شود و امکان سرایت بیماری کاهش پیدا می کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل