کد خبر: 4674
تاریخ انتشار: ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۶
کادر درمانی بیماری کرونا

سخنگوی دانشکده علوم پزشکی لارستان با بیان اینکه لارستان چهارمین روز بدون مورد مثبت کرونا را پشت سر می‌گذارد، گفت: چنانچه توصیه‌های بهداشتی رعایت نشود، کرونا همانند آتش زیر خاکستر شعله‌ور شده و یک اوج‌گیری دوباره را شاهد خواهیم بود.

به گزارش پیام خبر، بهزاد رضایی امروز درباره آخرین آمار مبتلایان به کرونا در لارستان گفت: لارستان در حالی چهارمین روز بدون مورد مثبت کرونا را پشت سر می‌گذارد که این ویروس در شهرستان‌های اطراف لار به شدت شیوع پیدا کرده است.

سخنگوی دانشکده علوم پزشکی لارستان با بیان اینکه اولین اشتباه می‌تواند آخرین اشتباه باشد، افزود: از مردم فهیم شهرستان‌های تحت پوشش دانشکده تقاضا دارم مهمانی‌های شبانه، دید و بازدیدهای عید و رفتن به باغ شهری‌ها را به‌طور جدی کنار بگذارند و از مسافرت اکیداً پرهیز کنند.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال تا کنون نتیجه نمونه‌های ۳۲ مورد مشکوک به کرونا منفی بوده است، تصریح کرد: کرونا در لارستان مانند آتش زیر خاکستر است و مردم باید بدانند چنانچه توصیه‌های بهداشتی را رعایت نکرده و یا به اشتباه تصور کنند می‌توانند همچون دوران قبل کرونا رفتار کنند، این آتش می‌تواند به‌طور جدی شعله‌ور شده و یک اوج‌گیری دوباره از کرونا را شاهد باشیم.

جلیل حسنی، در جلسه ستاد مقابله با کرونا در لارستان، اولویت اول امروز کاری تمام مسئولین را مهار کرونا دانست و گفت: ما تمام توان خود را برای مهار ویروس کرونا در شهرستان بسیج کرده‌ایم و ستاد مقابله با ویروس کرونا و پیشگیری از این ویروس از روز اول پای کار بوده است.

فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه مطمئن‌ترین راه کنترل و کاهش این بیماری قطع زنجیره تماس افراد سالم با افراد بیمار و ناقل است، افزود: لازمه­‌ی آن محدود کردن ترددها، مسافرت­‌ها و تعطیلی صنوف زنجیره غیرضروری و مراکز خرید بزرگ و پر ازدحام و کنترل مبادی ورودی و خروجی شهرها است که خدا را شکر این مهم در منطقه لارستان انجام می‌شود و مردم با فرهنگ این منطقه هم آن را در عمل ثابت کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه طرح زمان‌بندی فعالیت صنوف در لارستان از همان روز اول اجرایی شده است، بیان کرد: همه واحدهای صنفی باید از این طرح که توسط اتاق اصناف شهرستان تنظیم شده است، تبعیت کنند؛ ضمن آنکه طرح زمان‌بندی فعالیت اصناف نیز تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد داشت و بعداً با نظر دانشکده علوم پزشکی و بهداشت درباره آن تصمیم‌گیری خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل