کد خبر: 4676
تاریخ انتشار: ۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۴
کشاورزی - گندم

مسئول امور اراضی شهرستان مرودشت از توقف ۱۲ مورد عملیات تغییر کاربری غیر مجاز در ایام نوروز در شهرستان مرودشت خبر داد.

به گزارش پیام خبر، علیرضا رنجبر با بیان اینکه تعطیلات بهانه ای برای تغییر کاربری اراضی کشاورزی است، گفت: با آغاز تعطیلات نوروزی از بیست و نهم اسفند سال ۹۸ تا پنجم فروردین ۱۳۹۹ هشت مورد تغییر کاربری غیر مجاز و چهار مورد دپوی مصالح شناسایی شد.

مسئول امور اراضی شهرستان مرودشت با اشاره به اینکه سودجویان و دلالان در زمینه خرد کردن اراضی کشاورزی و تغییر کاربری و ساخت‌ و سازهای غیر مجاز زمین‌های کشاورزی در ایام نوروز، فعالیت بیشتری دارند، تصریح کرد: اداره امور اراضی این شهرستان در قالب اکیپ‌های سامانه «۱۳۱» و گشت‌زنی مستمر در عرصه‌های کشاورزی شهرستان ، این تغییر کاربری ها را  شناسایی کرده  و ضمن صدور اخطاریه، دستور توقف عملیات صادر شد.

وی اظهار کرد: بر اساس قانون، هرگونه تغییر کاربری تفکیک اراضی کشاورزی، ساخت‌وساز، خاکبرداری، فنس‌کشی و دیوارکشی در مزارع و باغ‌ها بدون اخذ مجوز سازمان جهاد کشاورزی ممنوع است و علاوه بر قلع و قمع بناها احداثی، با متخلفان طبق قانون برخورد خواهد شد.

مسئول امور اراضی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان  مرودشت  یادآور شد: عموم مردم در مناطق مختلف شهرستان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی، مراتب را به اداره امور اراضی شهرستان و سامانه مذکور گزارش کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل