کد خبر: 4677
تاریخ انتشار: ۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸
  • خبرنگار: کریم آمالی
  • چاپ
کرونا

رئیس شبکه بهداشت و درمان آباده درپیام صوتی که لحظاتی قبل از سوی روابط عمومی مرکز بهداشت و درمان آباده انتشار یافت خبر از شناسایی منشاء کرونا در آباده داد.

به گزارش پیام خبر، کامران مهدوی ضمن تشکر از مردم فهیم آباده و مسئولان به واسطه همکاری صمیمانه ای که با مرکز بهداشت برای مبارزه با این ویروس دارند، گفت: منشا بیماری کرونا یکی از کارمندان ادارات آباده بوده که با مرکز بهداشت هم همکاری داشت و تشخیص داده شد، این فرد درمسافرت به اصفهان یا یزد به این ویروس مبتلا شد و ۱۷ نفر از نزدیکان و همکاران خود را نیز مبتلا کرده که با شناسایی و تحقیقات به موقع زنجیره شناسایی و نگذاشتیم این ویروس از آباده خارج شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان آباده عنوان کرد: ۱۷ نفر را بستری کردیم که در آزمایش های به عمل آمده خوشبختانه تست کرونا ۱۱ مورد از اینان منفی و بقیه مثبت بودند.

وی افزود: تلاش ما براین است که با همکاری مردم زنجیره ابتلا به ویروس را در آباده بشکنیم و باید بگویم که این نتیجه مراقبت های ۲ هفته اخیر است که انجام شده وچنانچه قرنطینه سخت تر شود امیدوارم که زنجیره کرونا درآباده شکسته شود.

مهدوی در ادامه اظهار کرد: در این تعطیلات مردم خوب پای کار آمدند،‌ مردم از دید و بازید، مسافرت به خصوص به اصفهان و یزد و همچنین خروج از منزل به غیر از موارد ضروری بپرهیزند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان آباده با اشاره به اینکه سیزده بدر در خانه هایمان بمانیم و قرنطینه خانگی را جدی بگیریم، همچنین از ایجاد و راه اندازی نقاهتگاه بیماران کرونایی در آباده خبرداد و گفت: به منظور مراقبت و پرستاری از بیمارانی که بدحال نیستند و احتیاج به مراقبت دارند، نقاهتگاه راه اندازی شده است.

این مقام مسئول باردیگر از مردم خواست تا ضمن رعایت بهداشت و مراقبت های بهداشتی چنانچه بسته هایی را از بیرون خریداری کردند، حتما قبل از مصرف ضد عفونی کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل