کد خبر: 4698
تاریخ انتشار: ۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۳
علی ربیعی، سخنگوی دولت

سخنگوی دولت از ادامه طرح فاصله گذاری اجتماعی تا ۲۰ فروردین ماه خبر داد و گفت: تمام محدودیت‌های اعلام شده در این طرح اجرا خواهد شد.

به گزارش پیام خبر، علی ربیعی در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا اولین مصوبه چگونگی اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی بود. با گزارش هایی که ارایه شد این طرح تا ۲۰ فروردین ادامه خواهد داشت و تمام محدودیت ها که اعلام شده تا ۲۰ فروردین اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: دومین بحث در خصوص افراد مبتلا به ویروس بود. در این زمینه قرار شد افرادی که تشخیص داده می‌شود مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند، طبق پروتکل‌های بهداشتی قرنطینه شوند. این افراد اگر از قرنطینه شدن خود تبعیت نکردند کمیته اجتماعی و امنیتی ستاد ملی مبارزه با کرونا امروز تمهیدات حقوقی و قضایی لازم را برای وادار کردن این افراد به قرنطینه در نظر می گیرد و این تمهیدات را ابلاغ خواهد کرد.

سخنگوی دولت همچنین گفت: در این جلسه همچنین در خصوص حمایت از حمایت شهروندانی که امکان مناسب برای درمان و بستری کردن خانواده­‌هایشان ندارند، مطرح شد.  چرا که بسیاری از خانه‌ها کوچک است و اتاق زیادی ندارند و  اگر فردی مبتلا شود همه دچار رنج می شوند بنابراین دولت در جهت  حمایت از این خانوارها امکانات و تسهیلات بستری شدن این افراد در نقاهتگاه‌ها را با هزینه‌های دولت فراهم خواهد کرد.

سخنگوی دولت تاکید کرد: خانوارهایی که نمی‌توانند افراد مبتلا به ویروس کرونا را در خانه نگهداری کنند با مراجعه به نقاهتگاه‌ها این افراد را به آنجا سپرده تا دوران بستری و قرنطینه را طی کنند.
به گفته کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تاکنون ۳۵۴۰۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد دو هزار و ۵۱۷ نفر جان باخته اند و ۱۱ هزار و ۶۷۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل