کد خبر: 4703
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸
 • خبرنگار: سهیلا ستایش
 • چاپ
شهردار نانجینگ چین

شهردار شهر نانجینگ چین در پیامی خطاب به شهردار شیراز گفت: معتقدم با مدیریت شما، مطمئنا شیراز به زودی بر همه گیری ویروس کرونا غلبه می کند.

به گزارش پیام خبر ،در متن پیام «هان لیمینگ» به مهندس اسکندرپور آمده است: «در زمان شیوع ویروس کووید-۱۹، از سوی شهرداری شیراز پیام تسلیت دریافت کردیم که در حافظه شهرمان با قدرشناسی فراوان ثبت خواهد شد. با تلاش های بی وفقه،  پیش گیری از شیوع و کنترل ویروس مذکور در نانجینگ شتاب گرفته و توسعه اقتصادی و اجتماعی شهرمان به سرعت در حال بهبود است.

دوستان گرانقدر باعث از بین رفتن فاصله ها می شوند. هم اکنون ما نگران شیوع و گسترش این ویروس در ایران و مبتلایان تایید شده در شیراز هستیم. شهر نانجینگ نیز با شیراز همدرد است و تسلیت عمیق خود را به شیراز و کلیه شهروندانتان ابراز می دارد.

ما تمایل داریم تجارب خود را با شهر شیراز مبادله و به اشتراک گذاشته تا به همراه هم بر ویروس کووید-۱۹ غلبه کنیم. عمیقا معتقدم با مدیریت شما، مطمئنا شیراز به زودی بر این همه گیری غلبه می کند.

همچنین معتقدم با پایان یافتن این شیوع،  فصل جدیدی از همکاری های عملی و روابط دوستانه عمیق بین ما آغاز می شود.»

براساس این گزارش نانجینگ در اردیبهشت سال ۹۷ با شیراز خواهرخوانده شد. نانجینگ با بیش از ۸ میلیون جمعیت یکی از چهار پایتخت باستانی چین به شمار می رود. شهردار شیراز پیش از این و در هنگام شیوع ویروس کرونا در این شهر با ارسال پیامی با شهردار و شهروندان شهر نانجینگ ابراز همدردی کرده بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.