کد خبر: 4715
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹
 • خبرنگار: سمیرا مولودی
 • چاپ
اکرام

در سال ۹۸ حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین در فارس ۸۱۴ میلیارد و ۶۱۹ میلیون و ۹۵ هزار و ۴۶۴ ریال به فرزندان معنوی خود کمک کردند.

به گزارش پیام خبر، محمد بذرافشان، مدیر کل امداد فارس گفت: حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین در سال گذشته ۸۱۴ میلیارد و ۶۱۹ میلیون و ۹۵ هزار و ۴۶۴ ریال به فرزندان معنوی خود کمک کردند که با این حرکت نوع دوستانه آرامش را به خانه های آنان هدیه دادند.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر ۸۱ هزار و ۵۲۷ نفر حامی در استان وجود دارد، افزود: از این تعداد، ۵۰ هزار و ۱۶۸ نفر حامی ایتام و مابقی حامی فرزندان محسنین هستند که حمایت از ۲۳ هزار و ۶۰۲ فرزند معنوی خود را بر عهده دارند که تعداد ۹ هزار و ۹۵۷ نفر از فرزندان ایتام و مابقی از فرزندان محسنین هستند.

مدیر کل امداد فارس اضافه کرد: در طرح اکرام ایتام و محسنین، حامیان ایتام میزان ۵۲۰ میلیارد و ۵۹۷ میلیون و ۵۹۸ هزار و ۷۹۶ ریال و حامیان محسنین نیز ۲۹۴ میلیارد و ۲۱ میلیون و ۴۹۶ هزار و ۸۵۰ ریال  به فرزندان معنوی خود کمک کردند.

بذرافشان میانگین سرانه دریافتی فرزندان ایتام و محسنین را در سال گذشته ۲ میلیون و ۸۷۶ هزار و ۲۳۶ ریال اعلام کرد و افزود: در این مدت میزان سرانه پرداختی هر حامی ۸۳۲ هزار و ۶۶۸ ریال بوده است و درآمد کل طرح اکرام نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد رشد داشته است.

شایان ذکر است نیکوکاران استان می توانند از طریق سایت ekram.emdad.ir بدون واسطه، فزرند مورد نظر خود را انتخاب و با دریافت شماره حساب، مبلغی را که تمایل دارند؛ به صورت مستقیم به حساب فرزند معنوی خود واریز کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.