کد خبر: 4722
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۸
 • خبرنگار: سهیلا ستایش
 • چاپ
مایکل مولر، شهردار برلین

شهردار برلین و رئیس انجمن جهانی کلانشهرهای مهم جهان (متروپلیس) در پیامی ضمن قدردانی از شهردار شیراز بابت همکاری با این انجمن جهانی گفت: در کنگره جهانی ۲۰۲۰، رئیس و مقامات مدیریتی متروپلیس انتخاب می شوند و مایلم شما در یکی از این سمت ها اعلام کاندیداتوری کنید.

به گزارش پیام خبر، در متن پیام «مایکل مولر» به مهندس حیدر اسکندرپور آمده است: رشد شهری یکی از مسایل اصلی دوران ما بوده و نقش و اهمیت شهرها در حال افزایش است. این توسعه، چالش هایی را به همراه دارد که کلیه مقامات شهری با مسئولیت سیاسی در کلانشهرها با آنها روبرو هستند.

مایلم از شما بابت همکاری با شبکه متروپلیس تشکر کنم و همچنین از حمایت شما درخصوص تصویب و اعمال تغییرات لازم در این سازمان سپاسگزار هستم. ما با یکدیگر در راستای تحقق مفاد و محتوای آن قدم برداشته و شاخصه هایی را تعریف کرده ایم که به ما اجازه می دهد کلانشهرهای جهان را بهتر با یکدیگر مقایسه کنیم.

متروپلیس مدافع و نماینده منافع کلانشهرها در کنفرانس های بزرگ بین المللی است. نخستین سال در این دهه جدید برای سازمان متروپلیس جایگاه بسیار ویژه ای دارد. در کنگره جهانی ۲۰۲۰، ما رئیس و مقامات مدیریتی سازمان را انتخاب خواهیم کرد. در حال حاضر  مایلم شما را ترغیب نمایم تا در یکی از این سمت ها اعلام کاندیداتوری کنید.

در کنگره جهانی سال جاری میلادی اساسنامه سازمان بازنگری شده و برنامه عمل جدید انتخاب و مصوب خواهد شد. بیایید با همکاری یکدیگر در راستای تقویت بیشتر و ارتقا جایگاه متروپلیس گام برداریم.

کارهایی که توسط نایب رئیس های این سازمان در حوزه های محتوایی مختلف انجام شده است ما را در ایجاد شالوده مورد نیاز جهت تحقق اهدافمان یاری می کند. در عین حال، فعالیت های انجام شده توسط هر یک از اعضا در موفقیت متروپلیس نقش به سزایی دارد. از این رو، مایلم از کلیه اعضا دعوت کنم از فرصت ها و مزایای عضویت در سازمان استفاده کنند. همکاری با شبکه های بین المللی تغییر کرده و به واسطه بستر دیجیتال تمرکززدایی شده است.

در پایان، مایلم بر علاقه خود درخصوص تعاملات و ارتباطات پویاتر شهرهای عضو تاکید کنم. مفتخرم اعلام کنم بازخوردهای بسیار و پیشنهادات متعددی از سوی شما در سال گذشته دریافت کردم و امیدوارم در سال جاری  نیز ایده هایتان را دریافت کنم.

براساس این گزارش، شیراز از سال ۲۰۰۷ به عنوان عضو فعال به متروپلیس پیوست. شهرداری شیراز ظرف دو سال گذشته تلاش کرده ارتباط فعالتری با سازمانهای بین المللی در حوزه مدیریت شهری برقرار کند. اکتاوی دلا وارگا دبیر کل متروپلیس فروردین ۹۷ به دعوت شهرداری شیراز به ایران سفر کرد و علاوه بر آشنایی با جاذبه های تاریخی و فرهنگی این کلانشهر از اقدامات انجام شده در بافت تاریخی نیز بازدید کرد. دبیر کل متروپلیس طی این سفر و در ملاقات با مهندس اسکندرپور شهردار شیراز در خصوص راههای گسترش مناسبات و تعاملات شیراز و متروپلیس گفتگو کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.