کد خبر: 4722
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۸
 • خبرنگار: سهیلا ستایش
 • چاپ
مایکل مولر، شهردار برلین

شهردار برلین و رئیس انجمن جهانی کلانشهرهای مهم جهان (متروپلیس) در پیامی ضمن قدردانی از شهردار شیراز بابت همکاری با این انجمن جهانی گفت: در کنگره جهانی ۲۰۲۰، رئیس و مقامات مدیریتی متروپلیس انتخاب می شوند و مایلم شما در یکی از این سمت ها اعلام کاندیداتوری کنید.

به گزارش پیام خبر، در متن پیام «مایکل مولر» به مهندس حیدر اسکندرپور آمده است: رشد شهری یکی از مسایل اصلی دوران ما بوده و نقش و اهمیت شهرها در حال افزایش است. این توسعه، چالش هایی را به همراه دارد که کلیه مقامات شهری با مسئولیت سیاسی در کلانشهرها با آنها روبرو هستند.

مایلم از شما بابت همکاری با شبکه متروپلیس تشکر کنم و همچنین از حمایت شما درخصوص تصویب و اعمال تغییرات لازم در این سازمان سپاسگزار هستم. ما با یکدیگر در راستای تحقق مفاد و محتوای آن قدم برداشته و شاخصه هایی را تعریف کرده ایم که به ما اجازه می دهد کلانشهرهای جهان را بهتر با یکدیگر مقایسه کنیم.

متروپلیس مدافع و نماینده منافع کلانشهرها در کنفرانس های بزرگ بین المللی است. نخستین سال در این دهه جدید برای سازمان متروپلیس جایگاه بسیار ویژه ای دارد. در کنگره جهانی ۲۰۲۰، ما رئیس و مقامات مدیریتی سازمان را انتخاب خواهیم کرد. در حال حاضر  مایلم شما را ترغیب نمایم تا در یکی از این سمت ها اعلام کاندیداتوری کنید.

در کنگره جهانی سال جاری میلادی اساسنامه سازمان بازنگری شده و برنامه عمل جدید انتخاب و مصوب خواهد شد. بیایید با همکاری یکدیگر در راستای تقویت بیشتر و ارتقا جایگاه متروپلیس گام برداریم.

کارهایی که توسط نایب رئیس های این سازمان در حوزه های محتوایی مختلف انجام شده است ما را در ایجاد شالوده مورد نیاز جهت تحقق اهدافمان یاری می کند. در عین حال، فعالیت های انجام شده توسط هر یک از اعضا در موفقیت متروپلیس نقش به سزایی دارد. از این رو، مایلم از کلیه اعضا دعوت کنم از فرصت ها و مزایای عضویت در سازمان استفاده کنند. همکاری با شبکه های بین المللی تغییر کرده و به واسطه بستر دیجیتال تمرکززدایی شده است.

در پایان، مایلم بر علاقه خود درخصوص تعاملات و ارتباطات پویاتر شهرهای عضو تاکید کنم. مفتخرم اعلام کنم بازخوردهای بسیار و پیشنهادات متعددی از سوی شما در سال گذشته دریافت کردم و امیدوارم در سال جاری  نیز ایده هایتان را دریافت کنم.

براساس این گزارش، شیراز از سال ۲۰۰۷ به عنوان عضو فعال به متروپلیس پیوست. شهرداری شیراز ظرف دو سال گذشته تلاش کرده ارتباط فعالتری با سازمانهای بین المللی در حوزه مدیریت شهری برقرار کند. اکتاوی دلا وارگا دبیر کل متروپلیس فروردین ۹۷ به دعوت شهرداری شیراز به ایران سفر کرد و علاوه بر آشنایی با جاذبه های تاریخی و فرهنگی این کلانشهر از اقدامات انجام شده در بافت تاریخی نیز بازدید کرد. دبیر کل متروپلیس طی این سفر و در ملاقات با مهندس اسکندرپور شهردار شیراز در خصوص راههای گسترش مناسبات و تعاملات شیراز و متروپلیس گفتگو کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.