کد خبر: 4763
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
 • خبرنگار: کریم آمالی
 • چاپ
نقاهتگاه ۲۰۰ تختخوابی ارتش برای بیماران كرونایی در شیراز‎

فرماندار آباده با بیان اینکه دومین نقاهتگاه بیماران کرونایی در استان فارس بعد از شیراز در آباده ایجاد شده است، گفت: این نقاهتگاه تمامی امکانات رفاهی، پرستاری و درمانی را دارا است.

به گزارش پیام خبر، زین العابدین نیک مرام، در حاشیه مراسم ترخیص اولین بیماران کرونایی از نقاهتگاه شهرستان آباده گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تمهیدات لازم پیش بینی و تمامی موارد تا به امروز رصد و تصمیم های لازم اتخاذ شده است.
 

فرماندار آباده با بیان اینکه دومین نقاهتگاه بیماران کرونایی در استان فارس بعد از شیراز در آباده ایجاد شده است، افزود: این نقاهتگاه تمامی امکانات رفاهی، پرستاری و درمانی را دارا است.

وی با بیان اینکه ایجاد نقاهتگاه دراین شهرستان ضروری بوده است، اظهار کرد: تکمیل ظرفیت بیمارستان، لزوم نظارت مستمر بر روند بهبود بیماران و جلوگیری از شیوع بیماری موجب شد که نقاهتگاه در شهرستان آباده ایجاد شود.

رئیس ستادبحران آباده با بیان اینکه بیماران کرونایی در این شهرستان نیازی به مراجعه به شیراز نخواهند داشت و کلیه مراحل در آباده انجام می شود، اظهار داشت: خوشبختانه تمامی اقلام دارویی و بهداشتی در آباده تامین شده است و نیازی به مراجعه بیماران به مرکز استان نخواهد بود.

وی در پایان از رئیس و پرسنل شبکه بهداشت و درمان، کادر بیمارستان «امام خمینی (ره)»، رئیس و اعضای اتاق اصناف، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر آباده، اداره ورزش و جوانان، دانشکده پرستاری آباده و دیگر مسئولان به جهت همراهی در مبارزه با کرونا تقدیر کرد و گفت: قطعا بدون تلاش مسئولان و همراهی مردم در مبارزه با کرونا موفق نخواهیم بود لذا از تیم مدیریت بحران شهرستان آباده کمال تشکر و سپاسگزاری را دارم.

فرماندار ضمن بازدید از نقاهتگاه بیماران کرونایی در آباده، مشکلات و مسائل این مرکز را بررسی و دستورات لازم را صادر کرد.

در پایان با حضور رئیس ستاد بحران، رییس شبکه بهداشت و درمان، رئیس بیمارستان، رئیس اتاق اصناف، فرمانده مرکز آموزش رزم مقدماتی «حضرت ولیعصر (عج)»، پزشکان و کادر درمانی، اولین بیماران بهبود یافته کرونایی از نقاهتگاه شهرستان آباده ترخیص شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.