کد خبر: 4763
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
 • خبرنگار: کریم آمالی
 • چاپ
نقاهتگاه ۲۰۰ تختخوابی ارتش برای بیماران كرونایی در شیراز‎

فرماندار آباده با بیان اینکه دومین نقاهتگاه بیماران کرونایی در استان فارس بعد از شیراز در آباده ایجاد شده است، گفت: این نقاهتگاه تمامی امکانات رفاهی، پرستاری و درمانی را دارا است.

به گزارش پیام خبر، زین العابدین نیک مرام، در حاشیه مراسم ترخیص اولین بیماران کرونایی از نقاهتگاه شهرستان آباده گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تمهیدات لازم پیش بینی و تمامی موارد تا به امروز رصد و تصمیم های لازم اتخاذ شده است.
 

فرماندار آباده با بیان اینکه دومین نقاهتگاه بیماران کرونایی در استان فارس بعد از شیراز در آباده ایجاد شده است، افزود: این نقاهتگاه تمامی امکانات رفاهی، پرستاری و درمانی را دارا است.

وی با بیان اینکه ایجاد نقاهتگاه دراین شهرستان ضروری بوده است، اظهار کرد: تکمیل ظرفیت بیمارستان، لزوم نظارت مستمر بر روند بهبود بیماران و جلوگیری از شیوع بیماری موجب شد که نقاهتگاه در شهرستان آباده ایجاد شود.

رئیس ستادبحران آباده با بیان اینکه بیماران کرونایی در این شهرستان نیازی به مراجعه به شیراز نخواهند داشت و کلیه مراحل در آباده انجام می شود، اظهار داشت: خوشبختانه تمامی اقلام دارویی و بهداشتی در آباده تامین شده است و نیازی به مراجعه بیماران به مرکز استان نخواهد بود.

وی در پایان از رئیس و پرسنل شبکه بهداشت و درمان، کادر بیمارستان «امام خمینی (ره)»، رئیس و اعضای اتاق اصناف، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر آباده، اداره ورزش و جوانان، دانشکده پرستاری آباده و دیگر مسئولان به جهت همراهی در مبارزه با کرونا تقدیر کرد و گفت: قطعا بدون تلاش مسئولان و همراهی مردم در مبارزه با کرونا موفق نخواهیم بود لذا از تیم مدیریت بحران شهرستان آباده کمال تشکر و سپاسگزاری را دارم.

فرماندار ضمن بازدید از نقاهتگاه بیماران کرونایی در آباده، مشکلات و مسائل این مرکز را بررسی و دستورات لازم را صادر کرد.

در پایان با حضور رئیس ستاد بحران، رییس شبکه بهداشت و درمان، رئیس بیمارستان، رئیس اتاق اصناف، فرمانده مرکز آموزش رزم مقدماتی «حضرت ولیعصر (عج)»، پزشکان و کادر درمانی، اولین بیماران بهبود یافته کرونایی از نقاهتگاه شهرستان آباده ترخیص شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.