کد خبر: 4763
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
 • خبرنگار: کریم آمالی
 • چاپ
نقاهتگاه ۲۰۰ تختخوابی ارتش برای بیماران كرونایی در شیراز‎

فرماندار آباده با بیان اینکه دومین نقاهتگاه بیماران کرونایی در استان فارس بعد از شیراز در آباده ایجاد شده است، گفت: این نقاهتگاه تمامی امکانات رفاهی، پرستاری و درمانی را دارا است.

به گزارش پیام خبر، زین العابدین نیک مرام، در حاشیه مراسم ترخیص اولین بیماران کرونایی از نقاهتگاه شهرستان آباده گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تمهیدات لازم پیش بینی و تمامی موارد تا به امروز رصد و تصمیم های لازم اتخاذ شده است.
 

فرماندار آباده با بیان اینکه دومین نقاهتگاه بیماران کرونایی در استان فارس بعد از شیراز در آباده ایجاد شده است، افزود: این نقاهتگاه تمامی امکانات رفاهی، پرستاری و درمانی را دارا است.

وی با بیان اینکه ایجاد نقاهتگاه دراین شهرستان ضروری بوده است، اظهار کرد: تکمیل ظرفیت بیمارستان، لزوم نظارت مستمر بر روند بهبود بیماران و جلوگیری از شیوع بیماری موجب شد که نقاهتگاه در شهرستان آباده ایجاد شود.

رئیس ستادبحران آباده با بیان اینکه بیماران کرونایی در این شهرستان نیازی به مراجعه به شیراز نخواهند داشت و کلیه مراحل در آباده انجام می شود، اظهار داشت: خوشبختانه تمامی اقلام دارویی و بهداشتی در آباده تامین شده است و نیازی به مراجعه بیماران به مرکز استان نخواهد بود.

وی در پایان از رئیس و پرسنل شبکه بهداشت و درمان، کادر بیمارستان «امام خمینی (ره)»، رئیس و اعضای اتاق اصناف، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر آباده، اداره ورزش و جوانان، دانشکده پرستاری آباده و دیگر مسئولان به جهت همراهی در مبارزه با کرونا تقدیر کرد و گفت: قطعا بدون تلاش مسئولان و همراهی مردم در مبارزه با کرونا موفق نخواهیم بود لذا از تیم مدیریت بحران شهرستان آباده کمال تشکر و سپاسگزاری را دارم.

فرماندار ضمن بازدید از نقاهتگاه بیماران کرونایی در آباده، مشکلات و مسائل این مرکز را بررسی و دستورات لازم را صادر کرد.

در پایان با حضور رئیس ستاد بحران، رییس شبکه بهداشت و درمان، رئیس بیمارستان، رئیس اتاق اصناف، فرمانده مرکز آموزش رزم مقدماتی «حضرت ولیعصر (عج)»، پزشکان و کادر درمانی، اولین بیماران بهبود یافته کرونایی از نقاهتگاه شهرستان آباده ترخیص شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.