حمید رضا ایزدی، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: در سال رونق تولید برای سازمان های استانی نیز متناسب با هفت راهبرد اصلی و ۳۱ برنامه سازمانی از طرف وزارتخانه متبوع، برنامه هایی مشخص و اهدافی تدوین شد که بر این اساس استان فارس رتبه چهار کشوری در بین سازمان های صمت کشور را احراز کرد.

به گزارش پیام خبر، حمیدرضا ایزدی گفت: در سال رونق تولید برای سازمان های استانی نیز متناسب با هفت راهبرد اصلی و 31 برنامه سازمانی از طرف وزارتخانه متبوع، برنامه هایی مشخص و اهدافی تدوین شد که با توجه به این اهداف عملکرد 9 ماهه منتهی به آذر ماه 1398 استان ها مورد ارزیابی قرار گرفت و استان فارس رتبه چهار کشوری در بین سازمان های صمت کشور را احراز کرد.


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس افزود: از جمله اهداف ابلاغی وزارت صنعت، معدن و تجارت به سازمان های استانی به بهره برداری رسیدن واحدهای تولیدی، ایجاد اشتغال، راه اندازی واحدهای غیر فعال به ظرفیت رساندن واحدهایی که پایین تر از ظرفیت کار می کنند، پایش مستمر طرحهای نیمه تمام، حمایت از طرح های تولیدی در قالب  تسهیلات رونق تولید بوده است که با تلاش و کوشش شبانه روزی مسئولین عالی استانی، همکاران، تشکل های بخش خصوصی و فعالان عرصه اقتصادی به حمدالله محقق شد.

ایزدی در ادامه به دیگر برنامه ها و شاخص های ارزیابی اشاره و اضافه کرد: برگزاری میزهای تخصصی، تحقق توسعه صادرات غیرنفتی  استان، پشتیبانی  از تولید مواد معدنی  دارای ارزش افزوده بالا، دریافت حقوق دولتی معادن، برگزاری نمایشگاه فرصت های ساخت داخل، تجهیز  واحدهای  صنفی  به صندوق مکانیزه  فروش، ایجاد و توسعه فروشگاه های بزرگ  و زنجیره ای  و جذب  سرمایه گذار خارجی از جمله مهمترین شاخص های ارزیابی  براساس ارزیابی عملکرد در سطح ملی بوده است که خوشبختانه سازمان صمت فارس دراین شاخص ها و برنامه های ابلاغی وزارت صنعت، معدن و تجارت در استان پهناور فارس  موفق عمل کرده و  شاخص های  ابلاغی محقق شده است.


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس تاکید کرد: رسیدن به اهداف سازمانی تعیین شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت و کسب رتبه برتر در حوزه عملکرد رونق تولید نتیجه تلاش ها و فعالیت های مجدانه همکاران ستادی و شهرستانی سازمان است که به نوبه خود این توفیق را به تمامی همکاران تبریک می گویم.

ایزدی همچنین گفت: تمام تلاش ما در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس ارائه خدمات مطلوب، با کیفیت، علمی و پژوهشی به فعالان بخش صنعت، معدن و تجارت استان بوده و به دنبال آن هستیم تا با استفاده از روش های علمی و انجام فعالیتهای پژوهشی راه های تحقق توسعه صنعتی، معدنی و تجاری استان را به پیمائیم.


وی در پایان به برنامه های سال 1399 در رسیدن به اهداف عالیه سازمان و وزارت متبوع اشاره کرد و اظهار داشت: بر اساس هفت راهبرد ابلاغی وزارت صمت در راستای جهش تولید بهره مندی از نقطه نظرات و دیدگاه های بخش خصوصی، به بهره برداری رسیدن واحدهای نیمه تمام در حوزه صنعت، معدن و تجارت استان، گسترش مبادلات تجاری با کشورهای همسایه، تزریق منابع نقدینگی برای واحدهایی که زیر ظرفیت فعایت دارند و فعال سازی  واحدهای راکد از جمله اهداف مورد نظر سازمان است.

ایزدی تاکید کرد: هفت محور در زمینه‌های توسعه تولید و تعمیق ساخت داخل، توسعه صادرات غیر نفتی، توسعه معادن و صنایع معدنی، توسعه فناوری و شرکت‌های دانش بنیان با تغییر رویکرد از مونتاژکاری به نوآوری، مدیریت بازار و ساماندهی لجستیک تجاری، بهبود فضای کسب و کار مرتبط با بخش صنعت، معدن و تجارت و تأمین منابع مالی و توسعه سرمایه‌گذاری در اولویت اقدامات سازمان صمت فارس درسال 1398 بوده که این موفقیت ها برای آن، حاصل شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.