حمید رضا ایزدی، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: در سال رونق تولید برای سازمان های استانی نیز متناسب با هفت راهبرد اصلی و ۳۱ برنامه سازمانی از طرف وزارتخانه متبوع، برنامه هایی مشخص و اهدافی تدوین شد که بر این اساس استان فارس رتبه چهار کشوری در بین سازمان های صمت کشور را احراز کرد.

به گزارش پیام خبر، حمیدرضا ایزدی گفت: در سال رونق تولید برای سازمان های استانی نیز متناسب با هفت راهبرد اصلی و 31 برنامه سازمانی از طرف وزارتخانه متبوع، برنامه هایی مشخص و اهدافی تدوین شد که با توجه به این اهداف عملکرد 9 ماهه منتهی به آذر ماه 1398 استان ها مورد ارزیابی قرار گرفت و استان فارس رتبه چهار کشوری در بین سازمان های صمت کشور را احراز کرد.


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس افزود: از جمله اهداف ابلاغی وزارت صنعت، معدن و تجارت به سازمان های استانی به بهره برداری رسیدن واحدهای تولیدی، ایجاد اشتغال، راه اندازی واحدهای غیر فعال به ظرفیت رساندن واحدهایی که پایین تر از ظرفیت کار می کنند، پایش مستمر طرحهای نیمه تمام، حمایت از طرح های تولیدی در قالب  تسهیلات رونق تولید بوده است که با تلاش و کوشش شبانه روزی مسئولین عالی استانی، همکاران، تشکل های بخش خصوصی و فعالان عرصه اقتصادی به حمدالله محقق شد.

ایزدی در ادامه به دیگر برنامه ها و شاخص های ارزیابی اشاره و اضافه کرد: برگزاری میزهای تخصصی، تحقق توسعه صادرات غیرنفتی  استان، پشتیبانی  از تولید مواد معدنی  دارای ارزش افزوده بالا، دریافت حقوق دولتی معادن، برگزاری نمایشگاه فرصت های ساخت داخل، تجهیز  واحدهای  صنفی  به صندوق مکانیزه  فروش، ایجاد و توسعه فروشگاه های بزرگ  و زنجیره ای  و جذب  سرمایه گذار خارجی از جمله مهمترین شاخص های ارزیابی  براساس ارزیابی عملکرد در سطح ملی بوده است که خوشبختانه سازمان صمت فارس دراین شاخص ها و برنامه های ابلاغی وزارت صنعت، معدن و تجارت در استان پهناور فارس  موفق عمل کرده و  شاخص های  ابلاغی محقق شده است.


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس تاکید کرد: رسیدن به اهداف سازمانی تعیین شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت و کسب رتبه برتر در حوزه عملکرد رونق تولید نتیجه تلاش ها و فعالیت های مجدانه همکاران ستادی و شهرستانی سازمان است که به نوبه خود این توفیق را به تمامی همکاران تبریک می گویم.

ایزدی همچنین گفت: تمام تلاش ما در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس ارائه خدمات مطلوب، با کیفیت، علمی و پژوهشی به فعالان بخش صنعت، معدن و تجارت استان بوده و به دنبال آن هستیم تا با استفاده از روش های علمی و انجام فعالیتهای پژوهشی راه های تحقق توسعه صنعتی، معدنی و تجاری استان را به پیمائیم.


وی در پایان به برنامه های سال 1399 در رسیدن به اهداف عالیه سازمان و وزارت متبوع اشاره کرد و اظهار داشت: بر اساس هفت راهبرد ابلاغی وزارت صمت در راستای جهش تولید بهره مندی از نقطه نظرات و دیدگاه های بخش خصوصی، به بهره برداری رسیدن واحدهای نیمه تمام در حوزه صنعت، معدن و تجارت استان، گسترش مبادلات تجاری با کشورهای همسایه، تزریق منابع نقدینگی برای واحدهایی که زیر ظرفیت فعایت دارند و فعال سازی  واحدهای راکد از جمله اهداف مورد نظر سازمان است.

ایزدی تاکید کرد: هفت محور در زمینه‌های توسعه تولید و تعمیق ساخت داخل، توسعه صادرات غیر نفتی، توسعه معادن و صنایع معدنی، توسعه فناوری و شرکت‌های دانش بنیان با تغییر رویکرد از مونتاژکاری به نوآوری، مدیریت بازار و ساماندهی لجستیک تجاری، بهبود فضای کسب و کار مرتبط با بخش صنعت، معدن و تجارت و تأمین منابع مالی و توسعه سرمایه‌گذاری در اولویت اقدامات سازمان صمت فارس درسال 1398 بوده که این موفقیت ها برای آن، حاصل شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.