حمید رضا ایزدی، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: در سال رونق تولید برای سازمان های استانی نیز متناسب با هفت راهبرد اصلی و ۳۱ برنامه سازمانی از طرف وزارتخانه متبوع، برنامه هایی مشخص و اهدافی تدوین شد که بر این اساس استان فارس رتبه چهار کشوری در بین سازمان های صمت کشور را احراز کرد.

به گزارش پیام خبر، حمیدرضا ایزدی گفت: در سال رونق تولید برای سازمان های استانی نیز متناسب با هفت راهبرد اصلی و 31 برنامه سازمانی از طرف وزارتخانه متبوع، برنامه هایی مشخص و اهدافی تدوین شد که با توجه به این اهداف عملکرد 9 ماهه منتهی به آذر ماه 1398 استان ها مورد ارزیابی قرار گرفت و استان فارس رتبه چهار کشوری در بین سازمان های صمت کشور را احراز کرد.


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس افزود: از جمله اهداف ابلاغی وزارت صنعت، معدن و تجارت به سازمان های استانی به بهره برداری رسیدن واحدهای تولیدی، ایجاد اشتغال، راه اندازی واحدهای غیر فعال به ظرفیت رساندن واحدهایی که پایین تر از ظرفیت کار می کنند، پایش مستمر طرحهای نیمه تمام، حمایت از طرح های تولیدی در قالب  تسهیلات رونق تولید بوده است که با تلاش و کوشش شبانه روزی مسئولین عالی استانی، همکاران، تشکل های بخش خصوصی و فعالان عرصه اقتصادی به حمدالله محقق شد.

ایزدی در ادامه به دیگر برنامه ها و شاخص های ارزیابی اشاره و اضافه کرد: برگزاری میزهای تخصصی، تحقق توسعه صادرات غیرنفتی  استان، پشتیبانی  از تولید مواد معدنی  دارای ارزش افزوده بالا، دریافت حقوق دولتی معادن، برگزاری نمایشگاه فرصت های ساخت داخل، تجهیز  واحدهای  صنفی  به صندوق مکانیزه  فروش، ایجاد و توسعه فروشگاه های بزرگ  و زنجیره ای  و جذب  سرمایه گذار خارجی از جمله مهمترین شاخص های ارزیابی  براساس ارزیابی عملکرد در سطح ملی بوده است که خوشبختانه سازمان صمت فارس دراین شاخص ها و برنامه های ابلاغی وزارت صنعت، معدن و تجارت در استان پهناور فارس  موفق عمل کرده و  شاخص های  ابلاغی محقق شده است.


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس تاکید کرد: رسیدن به اهداف سازمانی تعیین شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت و کسب رتبه برتر در حوزه عملکرد رونق تولید نتیجه تلاش ها و فعالیت های مجدانه همکاران ستادی و شهرستانی سازمان است که به نوبه خود این توفیق را به تمامی همکاران تبریک می گویم.

ایزدی همچنین گفت: تمام تلاش ما در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس ارائه خدمات مطلوب، با کیفیت، علمی و پژوهشی به فعالان بخش صنعت، معدن و تجارت استان بوده و به دنبال آن هستیم تا با استفاده از روش های علمی و انجام فعالیتهای پژوهشی راه های تحقق توسعه صنعتی، معدنی و تجاری استان را به پیمائیم.


وی در پایان به برنامه های سال 1399 در رسیدن به اهداف عالیه سازمان و وزارت متبوع اشاره کرد و اظهار داشت: بر اساس هفت راهبرد ابلاغی وزارت صمت در راستای جهش تولید بهره مندی از نقطه نظرات و دیدگاه های بخش خصوصی، به بهره برداری رسیدن واحدهای نیمه تمام در حوزه صنعت، معدن و تجارت استان، گسترش مبادلات تجاری با کشورهای همسایه، تزریق منابع نقدینگی برای واحدهایی که زیر ظرفیت فعایت دارند و فعال سازی  واحدهای راکد از جمله اهداف مورد نظر سازمان است.

ایزدی تاکید کرد: هفت محور در زمینه‌های توسعه تولید و تعمیق ساخت داخل، توسعه صادرات غیر نفتی، توسعه معادن و صنایع معدنی، توسعه فناوری و شرکت‌های دانش بنیان با تغییر رویکرد از مونتاژکاری به نوآوری، مدیریت بازار و ساماندهی لجستیک تجاری، بهبود فضای کسب و کار مرتبط با بخش صنعت، معدن و تجارت و تأمین منابع مالی و توسعه سرمایه‌گذاری در اولویت اقدامات سازمان صمت فارس درسال 1398 بوده که این موفقیت ها برای آن، حاصل شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.