جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر آذربایجان‎

مدیر کل امور عشایر فارس گفت: با توجه به شرایط پیش آمده و شیوع ویروس کرونا به تعویق انداختن زمان کوچ بهاره مشکلی برای تامین مایحتاج عشایر طی این مدت به وجود نمی آورد.

به گزارش پیام خبر، روح الله بهرامی گفت: با توجه به تعویق انداختن زمان کوچ بهاره و افزایش تقاضای آرد، با همکاری اتحادیه تعاونی های عشایری تخصیص سهمیه آرد فروردین و اردیبهشت ماه در مناطق قشلاقی توزیع می‌شود که تا حدودی توانسته ایم نیاز این قشر را برطرف کنیم.

مدیر کل امور عشایر فارس با اشاره به اینکه با توجه به شرایط پیش آمده و شیوع ویروس کرونا به تعویق انداختن زمان کوچ بهاره مشکلی برای تامین مایحتاج عشایر طی این مدت به وجود نمی آورد، تاکید کرد: با توجه به تمایل عشایر به پختن نان و افزایش تقاضا برای دریافت آرد، مقدار ۶۰۰ هزار کیلوگرم آرد در ماه توسط اتحادیه تعاونی های عشایری استان به فروشگاه های عشایری بارگیری می شود.

وی افزود: برای کاهش تردد خانوارهای عشایری برای تامین نان، اجرای طرح فاصله‌گیری اجتماعی، جلوگیری و پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا در بین عشایر بر آن شدیم با همکاری شرکت تعاونی عشایری آرد مورد نیاز هر خانوار را به وسیله وانت نیسان بین خانوارهای عشایری توزیع شود.

بهرامی اظهار کرد: سهمیه آرد عشایری در این استان ثابت است و بر اساس دفترچه های عشایری به هر خانوار یک کیسه تحویل داده می شود.

مدیر کل امور عشایر فارس با بیان اینکه عشایر مشکلی برای ماندن در قشلاق ندارند تصریح کرد هر چند با وجود بارندگی های اخیر مراتع وضعیت خوبی دارند ولی تامین و عرضه علوفه مورد نیاز دام عشایر در نزدیک ترین فروشگاه های عشایری با نرخ مصوب توسط اتحادیه تعاونی های عشایری در اختیار عشایر است.

وی تاکید کرد: استان فارس با ۲۳ شرکت تعاونی و مجموعه ۷۰ فروشگاه عشایری در تامین و عرضه مایحتاج و ارزاق عمومی مورد نیاز عشایر نقش خوبی را ایفا می کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.