جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر آذربایجان‎

مدیر کل امور عشایر فارس گفت: با توجه به شرایط پیش آمده و شیوع ویروس کرونا به تعویق انداختن زمان کوچ بهاره مشکلی برای تامین مایحتاج عشایر طی این مدت به وجود نمی آورد.

به گزارش پیام خبر، روح الله بهرامی گفت: با توجه به تعویق انداختن زمان کوچ بهاره و افزایش تقاضای آرد، با همکاری اتحادیه تعاونی های عشایری تخصیص سهمیه آرد فروردین و اردیبهشت ماه در مناطق قشلاقی توزیع می‌شود که تا حدودی توانسته ایم نیاز این قشر را برطرف کنیم.

مدیر کل امور عشایر فارس با اشاره به اینکه با توجه به شرایط پیش آمده و شیوع ویروس کرونا به تعویق انداختن زمان کوچ بهاره مشکلی برای تامین مایحتاج عشایر طی این مدت به وجود نمی آورد، تاکید کرد: با توجه به تمایل عشایر به پختن نان و افزایش تقاضا برای دریافت آرد، مقدار ۶۰۰ هزار کیلوگرم آرد در ماه توسط اتحادیه تعاونی های عشایری استان به فروشگاه های عشایری بارگیری می شود.

وی افزود: برای کاهش تردد خانوارهای عشایری برای تامین نان، اجرای طرح فاصله‌گیری اجتماعی، جلوگیری و پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا در بین عشایر بر آن شدیم با همکاری شرکت تعاونی عشایری آرد مورد نیاز هر خانوار را به وسیله وانت نیسان بین خانوارهای عشایری توزیع شود.

بهرامی اظهار کرد: سهمیه آرد عشایری در این استان ثابت است و بر اساس دفترچه های عشایری به هر خانوار یک کیسه تحویل داده می شود.

مدیر کل امور عشایر فارس با بیان اینکه عشایر مشکلی برای ماندن در قشلاق ندارند تصریح کرد هر چند با وجود بارندگی های اخیر مراتع وضعیت خوبی دارند ولی تامین و عرضه علوفه مورد نیاز دام عشایر در نزدیک ترین فروشگاه های عشایری با نرخ مصوب توسط اتحادیه تعاونی های عشایری در اختیار عشایر است.

وی تاکید کرد: استان فارس با ۲۳ شرکت تعاونی و مجموعه ۷۰ فروشگاه عشایری در تامین و عرضه مایحتاج و ارزاق عمومی مورد نیاز عشایر نقش خوبی را ایفا می کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.