کرونا را شکست می دهیم

رئیس بیمارستان «حضرت علی اصغر (ع)» گفت: همت والای کادر درمان، فرهنگ مردم فارس و تلاش مدیران استان باعث شده تا این لحظه آمار استان در نرخ مرگ و میر، با درنظر گرفتن شاخص های جمعیتی آمار قابل قبولی باشد اما این بدان معنا نیست که همه چیز خوب و عالی پیش می رود.

به گزارش پیام خبر، ابوالفضل درانی نژاد، امروز در دیدار تعدادی از مدیران و قهرمانان ورزشی استان فارس با برخی از اعضای کادر درمان بیمارستان «حضرت علی اصغر (ع)»، ضمن تقدیر از حضور این افراد با اشاره به اینکه کادر درمان جانشان کف دستشان است، گفت: در شرایطی که نزدیک شدن به بیمارستان برای بسیاری از شهروندان خطرناک است، حضور مدیران و قهرمانان ورزشی استان در این مکان باعث قوت قلب کادرپزشکی آن می شود.

رئیس بیمارستان «حضرت علی اصغر (ع)» با تشریح شرایط سخت موجود برای کادر درمان افزود: از همان ابتدای انتخاب این بیمارستان به عنوان بیمارستان مرجع درمان کرونا در استان فارس تمام تلاش ما بر این بوده تا کادر درمان را با شرایط کامل حفاظتی آماده خدمت کنیم.

وی اظهار کرد: همت والای کادر درمان، فرهنگ مردم فارس و تلاش مدیران استان باعث شده تا این لحظه آمار استان در نرخ مرگ و میر، با درنظر گرفتن شاخص های جمعیتی آمار قابل قبولی باشد اما این بدان معنا نیست که همه چیز خوب و عالی پیش می رود.

درانی نژاد، سیاست نظام سلامت را رسیدگی سریع به بیماران و ناقلان ویروس کرونا با هدف خالی نگه داشتن 30 تا 40 درصد از ظرفیت های بیمارستانی دانست و افزود: در فارس تاکنون این سیاست با حمایت ستاد استانی مقابله با کرونا خوب پیش رفته است، اما انحراف از این سیاست و افزوده شدن تعداد بیماران باعث می شود تا از نتایج کنونی به سرعت فاصله بگیریم.

وی تاکید کرد: این یک حیقیت است که پزشک و پرستار خسته و ناتوان، توان و قوت درمان بیماران را نخواهند داشت.

رئیس بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) شیراز در ادامه به نقش ورزش در پیشگیری از ابتلا به کرونا اشاره کرد و افزود: اگرچه مصرف ویتامین ها و مکمل های غذایی برای پیشگیری از این بیماری هیچ پایه و اساس علمی ندارد، اما آنچه اثبات شده ورزش یکی از مهمترین مقوله هایی است که می توان بواسطه آن سطح مقاومت بدن را در مواجهه با این بیماری بالا برد.

درانی نژاد افزود: حجم ریه که به واسطه ورزش وسعت می یابد عامل مهمی در پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا است.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش حضوردر بیمارستان و همراهی ورزشکاران با کادر پزشکی را نشانه فتوت و جوانمردی نزد این قشر از جامعه دانست و اضافه کرد: همه اقشار جامعه در طول مدت اخیر کادر پزشکی را مورد لطف خود قرار داده اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل