امام زمان (عج)

مدیر کل اوقاف و امور خیریه فارس از اجرای ویژه برنامه های طرح «نسیم انتظار» همزمان با ایام میلاد منجی عالم بشریت (عج) در استان فارس خبر داد و گفت: کاروان های نسیم انتظار در نقاط مختلف استان فارس به حرکت درمی آیند.

به گزارش پیام خبر، حجت الاسلام سید عباس موسوی، با اشاره به اینکه ویژه برنامه های طرح «نسیم انتظار» همزمان با سراسر کشور و طی نیمه شعبان برگزار می شود، گفت: این طرح در استان فارس از شب دوشنبه هفته جاری کلید خورده است و تا روز جمعه ادامه خواهد داشت.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه فارس با بیان اینکه طرح نسیم انتظار با مشارکت گروه های جهادی، هیئت های مذهبی بقاع متبرکه، آستان مقدس امامزادگان و مساجد اجرا می شود، اظهار کرد: اجرای این ویژه برنامه ها طرح فرهنگی مشترک اداره کل اوقاف فارس، سپاه استان و شورای هیات مذهبی است که با محوریت سومین حرم اهل بیت (ع) برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه در قالب طرح «نسیم انتظار» کاروان‌های شادی در کوی و برزن به حرکت در می آید، گفت: این طرح توسط اوقاف فارس در حال انجام است و در قالب آن همه محلات و خیابان های اطراف حرم های مطهر امامزادگان (ع) تحت پوشش قرار می‌گیرد.

حجت الاسلام موسوی افزود: در شهر مقدس شیراز این کاروان ها راس ساعت ۱۷ روز چهارشنبه ۱۹ فروردین ماه از مقابل حرم های مطهر حضرت سید علاالدین حسین (ع)، حضرت سید تاج الدین غریب (ع) و همچنین حضرت علی بن حمزه (ع) به حرکت در می آید.


وی از توزیع یک هزار ماسک رایگان در قالب طرح «نسیم انتظار» خبر داد و افزود: با توجه به شرایط فعلی جامعه و لزوم مراقبت های بهداشتی تعداد زیادی ماسک از محل موقوفات و کمک های خیرین تهیه شده است که توسط کاروان های «نسیم انتظار» به شکل رایگان در میان مردم توزیع خواهد شد.

مدیرکل اوقاف فارس با بیان اینکه در مدت اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و قرنطینه خانگی برخی از کسب و کارها تعطیل شده است و این مسئله سختی هایی را برای برخی از خانواده ها بدنبال داشته است، گفت: به همین منظور تعداد ۵۰۰ بسته معیشتی شامل برنج، روغن، حبوبات، ماکارونی، رب گوجه فرنگی، پروتئین سویا و همچنین اقلام بهداشتی نظیر ماسک، دستکش و مایع ضدعفونی کننده تهیه شده است که به عنوان تبرکات مهدوی در طرح «نسیم انتظار» در اختیار خانواده های نیازمند قرار داده می شود.

حجت الاسلام موسوی، ایجاد نشاط معنوی و طراوت و همدلی را در شرایط فعلی جامعه ضروری دانست و گفت: حمایت و پشتیبانی از اقشار ضعیف جامعه و گسترش یاد و نام امام عصر (عج) و همچنین تعمیق ارتباط با امام زمان از جمله اهداف این ویژه برنامه ها است.

مدیرکل اوقاف فارس بیان کرد: مداحی مذهبی با صوت و لحن دلنشین، اجرای گروه‌های سرود و یا تواشیح نوجوانان همراه با اعلام برنامه توسط مجریان تواتمند و به‌صورت آئینی از جمله برنامه کاروان‌های شادی «نسیم انتظار» خواهد بود.

وی با تصریح اینکه این برنامه از ساعت ۱۷ تا ۱۹ به نحوی اجرا خواهد شد که از هرگونه تجمع و ازدحام  جلوگیری شود، گفت: با هماهنگی به عمل آمده با اعتاب مقدس ایران اسلامی مقرر شده در شب نیمه شعبان مطابق با چهارشنبه، ۲۰ فروردین‌ماه ساعت ۲۰ به‌طور همزمان برنامه توسل و استغاثه به درگاه حضرت احدیت و توجه به ذات مقدس حضرت حجت‌بن الحسن المهدی (عج) اجرا و از شبکه‌های سراسری نیز پخش شود.

مدیرکل اوقاف فارس یادآور شد: در آستان های مقدس سیدعلاالدین حسین (ع) و علی بن حمزه (ع) شیراز نیز راس ساعت ۲۱ مراسم نورافشانی برگزار می شود و نوای معنوی یا «مهدی ادرکنی» و «یا حجت ابن الحسن عجل علی ظهورک» بر بام منازل طنین انداز خواهد شد.

حجت الاسلام موسوی همچنین با اشاره به مراسم احیاء شب نیمه شعبان گفت: تمهیداتی برای استفاده از حضور سخنرانان، قاریان و مداحان از طریق فضای مجازی اندیشیده شده است و از طریق صفحات بقاع متبرکه در اینستاگرام از جمله حرم مطهر علی بن حمزه (ع) شیراز به صورت زنده و از ساعت ۲۴ پخش خواهد شد و مردم می توانند در منازل و درکنار خانواده های خود این برنامه معنوی را دنبال کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل