کد خبر: 4825
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰
مسکن ملی

مدیر کل راه و شهرسازی فارس با اشاره به برنامه های طرح «اقدام ملی مسکن» در فارس گفت: در سال مزین به نام «جهش تولید» با مدیریت صحیح و هدفمند در راستای رسیدن به اهداف و برنامه های اساسی وزارت راه و شهرسازی پیش خواهیم رفت.

به گزارش پیام خبر، جعفر زاهدی، با اشاره به اینکه در سال مزین به نام «جهش تولید» با مدیریت صحیح و هدفمند در راستای رسیدن به اهداف و برنامه های اساسی وزارت راه و شهرسازی پیش خواهیم رفت، گفت: یکی از مهمترین اولویت های وزارت راه و شهرسازی و اداره کل راه و شهرسازی فارس طرح «اقدام ملی مسکن» که شامل تامین زمین، عقد قرارداد و پی گیری های احداث مسکن تا مرحله واگذاری به مردم است.

مدیر کل راه و شهرسازی فارس تصریح کرد: برنامه اجرایی «اقدام ملی مسکن» این اداره کل که بر اساس نیاز سنجی طرح جامع مسکن و توزیع بر اساس ظرفیت اراضی دولتی این اداره جهت انجام فراخوان یا واگذاری به منظور ساخت و تحویل به متاقضیان که در مرحله اول اعلام شد و برنامه استان فارس ساخت ۱۱ هزار و ۸۸۱ واحد که شامل واحدهای مسکن مشارکتی ۲ هزار و ۹۸۹ واحد واگذاری زمین ۹۹ سال سه هزار و ۳۷۳ واحد تامین زمین برای اقشار ویژه ۴۹۰ واحد، تکمیل واحدهای نیمه تمام خریداری شده و نیمه تمام مشارکتی یک هزار و ۶۷۲ واحد، واگذاری در قالب سایر تفاهم نامه ها ۷۴۰ واحد و همچنین استفاده از ظرفیت های بانکی یک هزار و ۶۱۷ واحد است.

وی اضافه کرد: توزیع برنامه استانی طرح اقدام ملی بر اساس نیاز سنجی طرح جامع مسکن ۲۳ هزار و ۳۸۶ واحد برای شهرهای بالا و زیر یکصد هزار نفر جمعیت و ۲۵۰ هزار واحد برای شهر جدید صدرا اعلام شده است.

زاهدی گفت: در مرحله اول ثبت طرح اقدام ملی تولید مسکن که از سوی وزارت راه و شهرسازی انجام شد برای ۱۴ شهر استان و به میزان سه هزار و ۳۷۳ واحد در قالب واگذاری زمین ۹۹ ساله در این استان انجام شد.

وی افزود: تاکنون اطلاعات کامل پلاک های ثبتی، مساحت و ظرفیت واحدهای مسکونی قابل ساخت در ۱۴ شهرستان به تفکیک و همچنین تفاهم نامه فی ما بین اداره کل راه و شهرسازی و بنیاد مسکن به وزارت راه و شهرسازی ارسال شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی فارس تاکید کرد: در مرحله دوم ثبت که در ۲۴، ۲۵، ۲۶ اسفند انجام شد ۳۶ هزار و ۲۷۳ نفر از طریق سایت و سامانه پیامکی در این طرح ثبت نام کردند که در دست پالایش توسط وزارت راه و شهرسازی است.

منبع: شبستان

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • مجید IR ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۴
    0 0
    شرایط واگذاری را اعلام کنید

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل