کد خبر: 4829
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
  • خبرنگار: سهیلا ستایش
  • چاپ
کرونا

شهردار شیراز در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو صدا و سیما که با موضوع پروتکل جدید حمل و نقل درون شهری برگزار شد، گفت: با توجه به اینکه شیراز در مراحل صعودی منحنی ابتلا ویروس کرونا قرار دارد، هر تصمیمی مبنی بر بازگشایی حمل و نقل عمومی به سلامت شهروندان آسیب جدی وارد می‌کند و در این شرایط موافق راه اندازی مجدد ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری نیستم.

به گزارش پیام خبر، مهندس اسکندرپور در این میزگرد تلویزیونی که با حضور شهرداران مشهد و اصفهان و معاون وزیر کشور برگزار شد، تاکید کرد: حمل و نقل عمومی با ۲۶.۵ درصد مهمترین عامل انتشار ویروس کرونا است و باید سلامت مردم را به هر موضوع دیگری ارجحیت داد.

وی با بیان اینکه برای حفظ سلامت شهروندان باید تقاضا برای سفرهای درون شهری را کاهش داد، اضافه کرد: کاهش تقاضای سفر با اتوبوس و مترو مستلزم سیاست گذاری عمومی کشور در حمایت از اقشار آسیب پذیر و کم درآمد همچون کارگران است که این موضوع در حیطه وظایف مجموعه مدیریت شهری نیست.

شهردار شیراز ضمن تشریح چگونگی تعطیل کردن مترو و اتوبوس گفت: از دهم اسفندماه سال گذشته شروع به کاهش سر فاصله های مترو کردیم و ۲۱ اسفند ماه متروی شیراز تعطیل شد. همچنین به صورت پلکانی تعداد ناوگان اتوبوسرانی را کاهش دادیم و در ۲۲ اسفند ماه به طور کامل خدمات رسانی اتوبوس ها و مینی بوس های شهری تعطیل شد و در حال حاضر نیز اتوبوس و مترو کماکان تعطیل است.

مهندس اسکندرپور با اشاره به آمار مبتلایان به ویروس کرونا در فارس و شیراز افزود: تا پیش از ۲۵ اسفندماه، شیراز در بین کلانشهرهای کشور کمترین میزان شیوع ویروس کرونا را داشت که این مهم نتیجه هماهنگی مدیریت شهری، مدیریت درمان و مدیریت ارشد استان و سایر دستگاه ها و به خصوص همراهی و هماهنگی مردم بود 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل