شهردار شیراز بازدید دانشگاه صنعتی

شهردار شیراز در بازدید از مرکز تولید ماسک جهادی دانشگاه صنعتی گفت: تولیدکنندگان ماسک و وسایل بهداشتی یکی از حلقه های دفاع در مقابل شیوع ویروس کرونا هستند و من از همه شما سپاسگزارم.

به گزارش پیام خبر، مهندس حیدر اسکندرپور افزود: بخشی از تولید ماسک این مرکز به صورت روزانه در اختیار حدود سه هزار نفر از پاکبانان به عنوان آسیب پذیر ترین قشر همکاران ما در مجموعه شهرداری گذاشته می شود تا ایمنی و سلامت این گروه که به صورت شبانه روزی زحمت می کشند، تامین شود.

عضو هیات امنای دانشگاه صنعتی شیراز اضافه کرد: بخش دیگری از محصولات مراقبتی و بهداشتی این مرکز در اختیار مجموعه درمان که این روزها ایثارگران در بخش دفاع از جان مردم هستند، قرار می گیرد.

شهردار شیراز با مقایسه دوران جنگ تحمیلی با دوران شیوع ویروس کرونا گفت: همانگونه که در زمان جنگ رزمندگان و جانبازان با دادن جان از خود گذشتگی کردند، امروز هم در بخش درمان پزشکان، پرستاران و کادر درمانی از جان خود برای دفاع از مردم می گذرند و تمام مردم ایران قدردان زحمات آنها هستند.

مهندس اسکندرپور به شاغلین در کارگاه جهادی تولید ماسک دانشگاه صنعتی شیراز گفت: شما کار بسیار بزرگی را انجام می دهید و حضور تمامی اقشار جامعه در کنار یکدیگر هنگام وقوع مشکلات چه زمانی که مرزهای جغرافیای مورد حمله قرار بگیرد یا هنگام شیوع ویروس، بسیار ارزشمند است.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم نعمت سلامتی در سال جدید به همه ما برسد و جشن رهایی از این ویروس و سلامتی را در تمام جهان برپا کنیم‌.

همچنین در این بازدید دکتر محمدمهدی علویان مهر رییس دانشگاه صنعتی شیراز نیز به تشریح قسمت های مختلف کارگاه تولید ماسک همچون دستگاه اتوکلاو پرداخت. همچنین بسته های کمک معیشتی برای توزیع بین اقشار کمتر برخوردار و نیازمند نیز در این دانشگاه با همکاری گروه مردم نهاد پناه فارس تهیه شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.