کد خبر: 4846
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰
علیرضا سیاهپور، نشست خبری مدیر کل راهداری فارس

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس از ادامه تمدید غیرحضوری کارت هوشمند رانندگان استان فارس به منظور کاهش شیوع بیماری کرونا خبرداد.

به گزارش پیام خبر، علیرضا سیاهپور با بیان  اینکه از شروع شیوع بیماری ویروس کرونا تمدید غیرحضوری کارت هوشمند رانندگان ناوگان حمل و نقل برون شهری آغاز شده اظهار داشت: طی تمهیداتی جهت حضور کمتر رانندگان در اداره کل و انجمن های صنفی رانندگان بخش کالا و مسافر  برای پیشگیری از شیوع بیشتر کرونا، تمدید کارت های هوشمندی که تاریخ انقضا آن ها تمام شده از اوایل اسفند ماه سال گذشته آغاز و در سال جدید نیز ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه ۶۴ هزار و ۶۰۵ کارت هوشمند رانندگان در استان فارس تا کنون صادر گردیده گفت: از اوایل اسفند ماه سال گذشته تا کنون ۴ هزار و ۳۵۴ کارت هوشمند رانندگان به صورت حضوری و غیرحضوری تمدید شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس همچنین در مورد نحوه تمدید غیرحضوری کارت های هوشمند رانندگان گفت: رانندگان گرامی می توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی www.rmto.ir  و ورود به قسمت کارت هوشمند و کلیک بر روی آیکون تمدید غیرحضوری با وارد کردن کدملی و شماره کارت هوشمند جهت تمدید اقدام کنند.

مهندس سیاهپور در ادامه تصریح کرد: کارت سلامت رانندگانی که از تاریخ ۱۰ اسفند ماه ۹۸ باطل گردیده است به مدت دوماه شارژ شده و کارت سلامت رانندگانی که قبل از این تاریخ منقضی شده بایستی جهت تمدید آن حتما توسط مراکز طب کار صورت بگیرد و آخرین قبض پرداختی بیمه توسط بیمه ثبت گردد تا راننده در سیستم بیمه پرداز شده باشد، در غیر این صورت این دسته از رانندگان قادر به تمدید غیرحضوری نیستند.

وی با یادآوری الزام اسکن مدارک تمدید توسط رانندگان در سامانه افزود: راننده تا ۴ ماه فرصت دارد تا مدارک تمدید شامل گواهی عدم اعتیاد و اصل گواهی نامه را در سیستم اسکن کنند و نسبت به تمدید کارت سلامت خود در صورت اتمام اقدام کنند.

براساس این گزارش سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای در همین راستا در نظر دارد بخش عمده ای از خدمات خود را به صورت الکترونیکی و غیرحضوری به مراجعه کنندگان و شهروندان ارائه نماید که در این خصوص اقدامات مهمی صورت پذیرفته است.

در پایان از همه همشهریان عزیز دعوت به عمل می آید تا قبل از مراجعه به سازمان و یا ادارات استانی به تارنمای اینترنتی www.rmto.ir مراجعه کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.