کد خبر: 4856
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۵
ایرج حریرچی، معاون وزارت بهداشت

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یکی از دلایل اعلام نشدن آمار استانی بیماران کرونا را جلوگیری از موج سفرهای احتمالی به مناطق با شیوع کمتر و متوسط بیماری و در نتیجه گسترش میزان ابتلا به ان در کشور ذکر کرد.

به گزارش پیام خبر، ایرج حریرچی گفت: یکی از دلایل اعلام نشدن آمار استانی بیماران کرونا را جلوگیری از موج سفرهای احتمالی به مناطق با شیوع کمتر و متوسط بیماری و در نتیجه گسترش میزان ابتلا به ان در کشور ذکر کرد.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: اعلام آمارهای استانی باعث می‌شد تا  سفر از استان‌های با شیوع بالای کرونا به سمت استان‌های با شیوع کم و متوسط افزایش یافته و در نتیجه  این مناطق نیز با خطر شیوع بیشتر ویروس روبرو شوند.

وی بیان کرد: در تعطیلات عید،  یکی از شهرهای 400 هزار نفری غیر توریستی به همین علت  میزبان حدود  120 هزار نفر مسافر بود  که این امر  وضعیت کل شهر  را به هم ریخته بود و در این چنین اوضاعی خطر شیوع بیماری نیز بیشتر می‌شود.

او اضافه کرد: یکی از دلایل دیگر اعلام  نشدن آمارهای استانی موضوع آزمایش‌ها  و تفسیر نتایج  آن‌ها  می‌باشد و ترجیح بر این است که این تفسیر به صورت کلی و کشوری  صورت گرفته و با شفافیت به مردم اعلام  گردد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل