کد خبر: 4873
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۶
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
نشست خبری دکتر عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۳۹ مورد جدید ابتلا به کروناویروس در فارس و افزایش آمار مبتلایان به ۲۵۱۴ مورد خبر داد.

به گزارش پیام خبر، دکتر عبدالرسول همتی با اعلام شمار مبتلایان جدید به ویروس کرونا گفت: با ورود یک هزار نمونه به آزمایشگاه های تشخیصی کروناویروس طی ۲۴ ساعت گذشته، ۳۹ مورد مثبت اعلام شد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: پایین بودن آمار نسبت به روزهای گذشته نمی تواند به طور قطعی به منزله کاهش آمار مبتلایان در جامعه باشد، چرا که در مواردی، زمان ورود نمونه ها به آزمایشگاه پس از ساعت پذیرش روزانه بوده و برای سنجش قطعی آمار، لازم است میانگینی از چند روز متوالی در نظر گرفته شود.

وی با ابراز تاسف نسبت به مرگ دو نفر از مبتلایان طی ۲۴ ساعت گذشته، اظهار کرد: با افزوده شدن این تعداد، مجموع آمار مرگ مبتلایان به کروناویروس در استان فارس، به ۶۶ مورد می رسد که ۱۵ مورد با تشخیص سیتی اسکن و ۵۱ مورد نیز با تشخیص آزمایشگاه بوده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: تاکنون ۵۹۴ نفر از مبتلایان در استان بهبودی یافته و از مراکز درمانی ترخیص شده اند، همچنین هزار و ۲۷۰ نفر از مبتلایان به دلیل شرایط مساعد جسمی در قرنطینه خانگی بوده اند.

اوهمتی اضافه کرد: از مجموع ۳۹ فرد مبتلا در روز گذشته، ۱۶ مورد مربوط به شیراز، ۹ مورد شهرستان رستم، چهار مورد شهرستان آباده، شهرستان های خرم بید، فیروزآباد و سروستان هر کدام ۲ مورد و شهرستان های استهبان، زرین دشت، گراش و کوهچنار هر کدام یک مورد بوده است

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل