کد خبر: 4885
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰
نشست خبری دکتر عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در پی شناسایی ۱۲۳ مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا در استان فارس، در حال حاضر شمار مبتلایان در فارس به ۲ هزار و ۶۳۷ نفر رسیده است.

به گزارش پیام خبر، عبدالرسول همتی، امروز با اشاره به افزایش شمار مبتلایان به کرونا در فارس اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، از میان یک هزار و ۴۴۱ نمونه تست های ارسالی به آزمایشگاه های تشخیص ویروس کرونا در فارس، نتیجه ۱۲۳ تست، مثبت بوده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: بدین ترتیب آمار تعداد مبتلایان به کرونا در استان از ابتدای شیوع ویروس تا کنون به ۲ هزار و ۶۳۷ نفر رسیده است.

وی با اعلام شمار فوت شدگان مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، گفت: یک نفر در ۲۴ ساعت گذشته بوده و تا کنون  ۶۷ نفر در استان در پی ابتلا به کرونا جان باخته اند.

همتی ادامه داد: تا کنون ۶۲۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده اند و یک هزار و ۳۸۱ نفر با علائم محدود در قرنطینه خانگی هستند.

وی با اشاره به بازگشایی مشاغل و اصناف در استان، بیان کرد: کلیه اصناف با رعایت اصول بهداشتی و نظارت بازرسان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، سازمان بازرسی، تعزیرات و نمایندگان اصناف و با نام نویسی در سامانه وزارت بهداشت و اخذ مجوز، اجازه کار در فارس را دارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.