کد خبر: 4895
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۶
نشست خبری دکتر عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با شناسایی ۹۵ مورد جدید مبتلا به کروناویروس مجموع مبتلایان در فارس به دو هزارو ۸۲۴ مورد رسیده است.

به گزارش پیام خبر، عبدالرسول همتی با اشاره به بررسی هزار و ۷۳ نمونه در آزمایشگاه‌های تشخیصی استان، گفت: از این تعداد، نمونه ۹۵ بیمار مثبت بوده اس و مجموع مبتلایان در فارس به 2 هزار و ۸۲۴ مورد رسیده است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته، یک نفر از مبتلایان در استان فارس جان خود را از دست داده است که به شیراز مربوط بوده است و با این تعداد، مجموع جانباختگان ناشی از کرونا در فارس، به ۷۱ نفر رسید.
این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام خبر بهبودی کامل و ترخیص ۶۶۶ نفر از مبتلایان در استان، ادامه داد: هزار و ۵۳۹ نفر از مبتلایان نیز به دلیل شرایط مساعد جسمی، در قرنطینه خانگی بوده و سلامت آنان از سوی تیم‌های سلامت دنبال شده است.
به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از مجموع مبتلایان در ۲۴ ساعت گذشته، ۳۳ نفر مربوط به شیراز و ۱۶ نفر مربوط به پاسارگاد و ۸ نفر نیز کوهچنار بوده است، خرم بید ۷ نفر، آباده ۵ نفر، اقلید و فیروز آباد هرکدام ۴ نفر، مرودشت، و ارسنجان هرکدام ۲ مورد و شهرستان‌های کوار، ممسنی، نی ریز، مهر، بیضا و سرچهان هرکدام یک نفر را به خود اختصاص داده اند.
وی یادآور شد: آمار جانباختگان دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان به صورت جداگانه و از سوی این مراکز اعلام می‌شود.

منبع: صدا و سیما

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی داور یکی از هیجان انگیزترین دیدارهای تاریخ فوتبال ایران بوده، جایی که علی کریمی با لباسی غیر از پیراهن پرسپولیس مقابل این تیم بازی کرد و تا آخر بازی دوام نیاورد!

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.