گزارش تصویری کارگاه خیاطی و قرارگاه بهداشت آستان مقدس حضرت احمد بن موسی (ع) شاهچراغ

معاون آستان مقدس حضرت احمد بن موسی الکاظم (ع) با اشاره به برگزاری برنامه های ماه مبارک رمضان در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) به طور مجازی، گفت: این برنامه ها بدون حضور زائران و مجاوران برگزار می شود.

به گزارش پیام خبر، حجت الاسلام احمد سلامی با اشاره به برگزاری برنامه های ماه مبارک رمضان در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) به طور مجازی، گفت: این برنامه ها بدون حضور زائران و مجاوران برگزار می شود.

معاون فرهنگی و تبلیغات اسلامی آستان مقدس حضرت احمد بن موسی الکاظم، شاهچراغ (ع) با اشاره به اینکه با توجه به اینکه بارگاه مطهر حضرت شاهچراغ (ع) به طور موقت به خاطر شیوع کرونا تعطیل است، اضافه کرد: مطابق سنت هرساله، مراسم جزخوانی در حرم مطهر به شکل روزانه برگزار خواهد شد.

وی با یادآوری این مطلب که این مراسم هر روز از ساعت ۱۱ و ۴۵ دقیقه آغاز می شود و تا اذان ظهر ادامه می یابد، افزود: قاریان و حافظان برتر استانی در این مراسم به تلاوت آیات وحی می پردازند و این مراسم هر روز از ساعت شبکه «فارس» و «چهار» سیما پخش می شود.

حجت الاسلام سلامی با اشاره به اینکه همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان اطلاعات نحوه شرکت در مسابقات رمضانی، حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) روی پایگاه اطلاع رسانی این حرم مطهر به آدرس shahecheragh.ir بارگزاری می شود، اظهار کرد: برنامه های سحرهای ماه مبارک رمضان، هر روز در هنگام سحر و قبل از نماز صبح از شبکه فارس پخش می شود.

وی با اشاره به اینکه دعای «کمیل» و «ندبه» در این ایام در حرم مطهر قرائت و از شبکه فارس برای بینندگان پخش خواهد شد، افزود: برگزاری مراسم میلاد امام حسن مجتبی (ع) از دیگر برنامه های این حرم مطهر در ایام ماه مبارک رمضان است که ۱۹ اردیبهشت اجرایی و از رسانه ملی پخش می شود.

حجت الاسلام سلامی با یادآوری این مطلب که مراسم شب های قدر و مراسم عزاداری شهادت حضرت امام امیرالمومنین علی (ع) در حرم مطهر برگزار و از شبکه «فارس» و سایر شبکه های صدا و سیما پخش می شود، یادآور شد: ایستگاه ضدعفونی خودرو در مقابل حرم مطهر هم ایجاد شده و هر روز به ضدعفونی وسایل نقلیه مردم اقدام می کند.

منبع: شبستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل

  • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

    شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

    بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

  • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

    از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

    یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

  • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

    کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

    کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

  • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

    فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

    رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

  • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

    تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

    کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.