گزارش تصویری کارگاه خیاطی و قرارگاه بهداشت آستان مقدس حضرت احمد بن موسی (ع) شاهچراغ

معاون آستان مقدس حضرت احمد بن موسی الکاظم (ع) با اشاره به برگزاری برنامه های ماه مبارک رمضان در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) به طور مجازی، گفت: این برنامه ها بدون حضور زائران و مجاوران برگزار می شود.

به گزارش پیام خبر، حجت الاسلام احمد سلامی با اشاره به برگزاری برنامه های ماه مبارک رمضان در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) به طور مجازی، گفت: این برنامه ها بدون حضور زائران و مجاوران برگزار می شود.

معاون فرهنگی و تبلیغات اسلامی آستان مقدس حضرت احمد بن موسی الکاظم، شاهچراغ (ع) با اشاره به اینکه با توجه به اینکه بارگاه مطهر حضرت شاهچراغ (ع) به طور موقت به خاطر شیوع کرونا تعطیل است، اضافه کرد: مطابق سنت هرساله، مراسم جزخوانی در حرم مطهر به شکل روزانه برگزار خواهد شد.

وی با یادآوری این مطلب که این مراسم هر روز از ساعت ۱۱ و ۴۵ دقیقه آغاز می شود و تا اذان ظهر ادامه می یابد، افزود: قاریان و حافظان برتر استانی در این مراسم به تلاوت آیات وحی می پردازند و این مراسم هر روز از ساعت شبکه «فارس» و «چهار» سیما پخش می شود.

حجت الاسلام سلامی با اشاره به اینکه همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان اطلاعات نحوه شرکت در مسابقات رمضانی، حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) روی پایگاه اطلاع رسانی این حرم مطهر به آدرس shahecheragh.ir بارگزاری می شود، اظهار کرد: برنامه های سحرهای ماه مبارک رمضان، هر روز در هنگام سحر و قبل از نماز صبح از شبکه فارس پخش می شود.

وی با اشاره به اینکه دعای «کمیل» و «ندبه» در این ایام در حرم مطهر قرائت و از شبکه فارس برای بینندگان پخش خواهد شد، افزود: برگزاری مراسم میلاد امام حسن مجتبی (ع) از دیگر برنامه های این حرم مطهر در ایام ماه مبارک رمضان است که ۱۹ اردیبهشت اجرایی و از رسانه ملی پخش می شود.

حجت الاسلام سلامی با یادآوری این مطلب که مراسم شب های قدر و مراسم عزاداری شهادت حضرت امام امیرالمومنین علی (ع) در حرم مطهر برگزار و از شبکه «فارس» و سایر شبکه های صدا و سیما پخش می شود، یادآور شد: ایستگاه ضدعفونی خودرو در مقابل حرم مطهر هم ایجاد شده و هر روز به ضدعفونی وسایل نقلیه مردم اقدام می کند.

منبع: شبستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.