کد خبر: 4917
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰
علی همتی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز بررسی هزار و ۱۸۹ نمونه آزمایشگاهی طی ۲۴ ساعت گذشته و تشخیص ۹۵ مورد مثبت در استان فارس خبر داد.

به گزارپیام خبر از شیراز، د«عبدالرسول همتی» با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام آخرین آمار مبتلایان در استان فارس، گفت: استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، ۳۱ هزار و ۴۳۲ نمونه آزمایشگاهی، بررسی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز  افزود: آمار کنونی مبتلایان در استان فارس را سه هزار و ۵۴ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۷۰۶ نفر با بهبودی کامل، از مراکز درمانی ترخیص شده اند و هزار و ۷۰۸ نفر نیز به دلیل شرایط مساعد جسمی در قرنطینه خانگی هستند که سلامت آنان به طور منظم مورد پیگیری قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته، متاسفانه ۴ موردی فوتی در اثر ابتلا به این بیماری گزارش شده است، ادامه داد: بر این اساس آمار مرگ و میر در استان، تاکنون ۷۵ مورد بوده است.

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز درباره پرسش های مردم درباره شیوه ارجاع و خدمت رسانی از سوی مراکز ۱۶ ساعته توضیح داد : در مرکز هر شهرستان، یک مرکز ۱۶ ساعته و در شیراز چهار مرکز فعال هستند که مرکز «بوستان» در شهرک گلستان، مرکز «فاطمه الزهرا (س)» در ابتدای بلوار همت جنوبی، مرکز «توحید» واقع در دروازه کازرون جنب مرکز بهداشت شهدای انقلاب و مرکز «حضرت ابوالفضل(ع)» در ابتدای بلوار نصر، نشانی این مراکز در شیراز هستند.

همتی توصیه کرد: اگر افرادی دارای نشانه های شبیه بیماری آنفلوآنزا، تب و لرز، سرفه و یا بدن درد هستند، می توانند ابتدا به پزشک خانواده مراجعه کرده و در صورت نیاز، پزشک خانواده فرد بیمار را به مراکز ۱۶ ساعته ارجاع می دهد.

معاون بهداشت دانشگاه با بیان اینکه مراکز ۱۶ ساعته دارای امکانات تشخیصی و درمانی است و اگر نیاز باشد بیماران را به بیمارستان ها معرفی می کنند، از مردم خواست تا مردم مستقیم به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه نکنند تا همکاران ما بتوانند به بیماران، بیشترین خدمت رسانی را ارایه دهند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.