کد خبر: 4918
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۸
مراحل آماده سازی و تهیه ترحلوا

رئیس اتحادیه صنف پرندگان شیراز زمان ارائه فعالیت پزندگان شیراز با رعایت فاصله گذاری اجتماعی را به همراه قیمت خوراکی های رمضانی نظیر «ترحلوا» را اعلام کرد.

به گزارش پیام خبر، احمدرضا وردی زاده با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان به خبرنگار خبرگزاری شبستان در شیراز، گفت: زمان توزیع محصولات پزندگی ها در شیراز، شامل آش، حلیم بادمجان، حلیم گندم و ... از طریق استانداری و فرمانداری باید اعلام شود.

رئیس اتحادیه صنف پرندگان شیراز و عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف افزود: با توجه به شروع ویروس کرونا به تمام فعالان این صنف، اعلام شده است که با رعایت موازین بهداشتی مربوط، فعالیت خود را در آستانه ماه مبارک رمضان در پیش بگیرند.

وی اضافه کرد: سال گذشته از ساعت ۱۴، پزندگی ها در شیراز باز بودند و به ارائه خدمات می‌پرداختند اما پیش بینی می شود که امسال با توجه به شیوع کرونا و لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی، این صنف در ساعات زودتری اقدام به فعالیت کند.

وردی زاده با اشاره به قیمت انواع آش، حلیم بادمجان حلیم گندم و غیره اعلام کرد: آش سبزی مانند سال گذشته با قیمت هشت هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می شود و افزایش قیمت نداشته ایم.

وی ادامه داد: قیمت حلیم بادمجان با مغز گردو هر کیلو ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان و بدون گردو ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان، امسال عرضه خواهد شد.

وردی زاده با اشاره به ترحلوا به عنوان دسر ویژه شیراز در ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: قیمت ترحلوا، امسال با یک هزار تومان افزایش، هر کیلو به هشت هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه صنف پزندگان شیراز افزود: با توجه به تعطیلی ۴۵ روزه اصناف در پی شیوع کرونا و ایجاد بازار مناسب برای فعالان، قیمت کباب نیز نسبت به سال قبل افزایش نداشته و کبابی ها نیز حلیم گندم را به قیمت هشت هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می‌کنند.

وی عنوان کرد:  قیمت یک دست کله پاچه نیز نسبت به اندازه خود از ۱۴۰ تا ۱۶۰ هزار تومان تعیین شده است و تمامی پزندگان، ملزم به رعایت موارد بهداشتی مربوط به کرونا برای فعالیت خود هستند.

منبع: شبستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی داور یکی از هیجان انگیزترین دیدارهای تاریخ فوتبال ایران بوده، جایی که علی کریمی با لباسی غیر از پیراهن پرسپولیس مقابل این تیم بازی کرد و تا آخر بازی دوام نیاورد!

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.