کد خبر: 4938
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۷
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
علی همتی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۸۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس خبر داد.

به گزارش پیام خبر از، عبدالرسول همتی با اعلام این خبر در استودیو سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با بررسی هزار و ۲۳۳ نمونه در آزمایشگاه های تشخیصی استان فارس طی ۲۴ ساعت گذشته، هشتاد بیمار مبتلا شناسایی شد که با این تعداد، آمار مبتلایان به سه هزار و ۳۶۱ بیمار افزایش یافت.

او ادامه داد: همچنین طی روز گذشته تاکنون، دو نفر از مبتلایان نیز جان خود را از دست دادند که بر این اساس، آمار فوتی مبتلایان استان، به ۷۹ نفر می رسد.

دکتر همتی با اشاره به بهبودی کامل و ترخیص ۷۵۴ مبتلا در استان، اظهار کرد: هزار و ۹۰۹ نفر نیز هم اکنون در قرنطینه خانگی بوده و سلامت آنان به طور منظم پیگیری می شود.

معاون بهداشت دانشگاه مبتلایان روز گذشته تاکنون را ۲۳ نفر مربوط به شیراز؛ ۶ نفر مربوط به مرودشت؛ کوهچنار و مهر هر کدام پنج نفر؛ کازرون، ممسنی، سپیدان و ارسنجان هر کدام چهار نفر؛ اقلید و پاسارگاد هر کدام سه نفر؛ داراب دو نفر؛ خرم بید، استهبان و بختگان هر کدام یک نفر اعلام کرد و گفت: مابقی آمار نیز مربوط به مبتلایان دیگر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان بوده است.

او همچنین با بیان نقش بی بدیل و ارزشمند رسانه های استان در اطلاع رسانی مفاهیم سلامت به عموم مردم، به ویژه در دوران اپیدمی کروناویروس، از مشارکت مسوولانه آنان قدردانی کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی داور یکی از هیجان انگیزترین دیدارهای تاریخ فوتبال ایران بوده، جایی که علی کریمی با لباسی غیر از پیراهن پرسپولیس مقابل این تیم بازی کرد و تا آخر بازی دوام نیاورد!

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.