کد خبر: 4939
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۸
حسابداری

مدیرعامل شرکت سیستم‌های رایانه‌ای «فراگیر» با بیان اینکه ایجاد استارتاپ‌های حسابداری در قالب‌های جدید، ضرورت کسب و کارهای تازه است، گفت: با بررسی‌های انجام شده بر روی ۲۴۰ نرم‌افزار فعال در حوزه مالی، درمی‌یابیم که صنعت نرم‌افزار بیشترین گردش را در سیستم‌های مالی دارد.

به گزارش پیام خبر، کار کردن در نرم‌افزارهای ارتباطی، بازار را در یک گوشی موبایل خلاصه کرده است، همزمان با تحول فروشگاه‌ها، تجهیزات آن‌ها نیز تغییر یافته و همانگونه که مکان به  فضایی مجازی بدل شده سیستم‌های مالی هم از قالب سنتی خود به درآمده‌اند و به‌صورت نرم‌افزارهایی روی گوشی موبایل در دسترس فعالان عرصه اقتصادی هستند.

این موضوع زمانی اهمیت می‌یابد که دریابیم در این روزها فروشگاه‌های آنلاین گسترش بسیاری یافته‌اند و دنیا به سمت کوچک‌تر شده پیش می‌رود؛ بنابراین فعالان عرصه مجازی و استارتاپ‌ها نیز وارد عمل شده‌اند و با ارائه سیستم‌های جدید حسابداری رسیدگی به حساب و کتاب‌های مالی را آسان‌تر می‌کنند.

محمدهاشم مسعودی در نشستی مجازی با خبرنگاران با بیان اینکه ایجاد استارتاپ‌های حسابداری در قالب‌های جدید، ضرورت کسب و کارهای تازه است، گفت: با بررسی‌های انجام شده بر روی ۲۴۰ نرم‌افزار فعال در حوزه مالی، درمی‌یابیم که صنعت نرم‌افزار بیشترین گردش را در سیستم‌های مالی دارد.

مدیرعامل شرکت سیستم‌های رایانه‌ای «فراگیر» تاکید کرد: دنیای تجارت امروز به سمت سیستم‌های ابری و آنلاین می‌رود که در آن‌ها خدمات بسیار با قیمت ارزان ارائه می‌شود. این سیستم‌ها همیشه در دسترس‌اند و داده‌های آن‌ها از بین نمی‌رود، می‌توانند نسخه‌های پشتیبان بگیرند و درواقع می‌توان گفت طی چندین سال آینده، فقط با برخورداری از وسیله‌ای که به اینترنت متصل شود،‌ می‌توان از همه خدمات آنلاین در حوزه‌های مختلف بهره‌مند شد.

وی در این زمینه از نسل جدید سیستم‌های حسابداری یاد کرد که در این روزها به یاری مشاغل کوچک، خانگی و اینترنتی آمده است و افزود: سیستم‌های قدیمی حسابداری با CD یا فلش یا قفل سخت افزاری کار می‌کردند، اما در سیستم‌های جدید یا سیستم‌های ابری نیازی به نصب نرم‌افزار نیست و در هر کجا و هر زمان و با هر وسیله‌ای می‌توان کار کرد.

مسعودی ادامه داد: اینگونه سیستم‌هادر زمره سیستم‌های ابری قرار می‌گیرند، درست مانند یک ایمیل که با هر وسیله‌ای می‌توان به آن دسترسی یافت و تنها کافی است فرد شناسه کاربری و رمز عبور را داشته باشد.

بنیان‌گذار استارتاپ «حسابفا» با بیان اینکه این سیستم حسابداری به‌صورت اتوماتیک از داده‌ها فایل پشتیبان می‌گیرد، ادامه داد: در این روش، داده‌ها از بین نمی‌رود و همزمان در سیستم چندین پشتوانه وجود دارد که فرد در هر زمان و مکان می‌تواند به آن دسترسی یابد.

وی با اشاره به وضعیت پیش‌آمده برای بسیاری از مشاغل در روزهای کرونایی، عنوان کرد: در شرایط دورکاری اینگونه سیستم‌ها به کمک صاحبان کسب و کار می‌آید چون در آن یک حسابدار همزمان می‌تواند چندین کسب و کار را مدیریت و بررسی کند و برای مثال بداند هرکس در زیرمجموعه‌ چگونه فعالیت می‌کند.

مسعودی، یکی دیگر از مزیت‌های سیستم‌های ابری حسابداری را هزینه بسیار اندک آن‌ها برای صاحبان مشاغل دانست و اظهار کرد: در این سیستم‌ها همه خدمات حسابداری به آسانی در دسترس است و هدف بهره‌مندی کسب و کارهای کوچکی همچون یک فروشگاه، یک مغازه یا حتی یک صندوق قرض‌الحسنه خانوادگی است بدین‌معنا کسی که دانش حسابداری ندارد نیز می‌تواند با سیستم کار کند، یعنی نیاز نیست افراد از دانش حسابداری به‌صورت حرفه‌ای بهره‌مند باشند بلکه سیستم به‌گونه‌ای طراحی شده است که برای همه قابل استفاده باشد.

وی با بیان اینکه جوانان نخبه فارس با همت و تلاش خود، اولین نسخه بومی نرم افزار حسابداری ابری را طراحی کرده اند، درباره ویژگی این برنامه، گفت: برخلاف سیستم‌های سنتی، در سیستم‌های حسابداری آنلاین چندین امکانات به‌صورت همزمان فراهم است و درمجموع می توان گفت در چنین سیستمی هم در زمان و هم در هزینه صرفه‌جویی می‌شود.

مسعودی با بیان اینکه مخاطبان این سیستم‌ها استارتاپ ها و کسب و کارهای نوپا هستند، عنوان کرد: کسانی که تازه می‌خواهند فعالیت در فضای اقتصادی آنلاین را آغاز کنند، باید به ناچار از سیستم مالی برخوردار باشند که حساب و سود زیان را بسنجند و لازمه این مهم که به منزله قلب هر کسب و کاری است، برخورداری از سیستمی حسابداری است که به آسانی بتوان از آن بهره برد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی داور یکی از هیجان انگیزترین دیدارهای تاریخ فوتبال ایران بوده، جایی که علی کریمی با لباسی غیر از پیراهن پرسپولیس مقابل این تیم بازی کرد و تا آخر بازی دوام نیاورد!

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.