کد خبر: 4943
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰
نشست خبری دکتر عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۷۸ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در استان شناسایی شده و آمار مبتلایان به کرونا در فارس به سه هزار و ۴۳۹ نفر رسیده است.

به گزارش پیام خبر، عبدالرسول همتی، با حضور در استودیو سلامت دانشگاه، آخرین آمار مربوط به وضعیت کروناویروس در استان فارس را اعلام کرد.

به گفته این مقام مسوول، با شناسایی موارد جدید، آمار مبتلایان در استان فارس به سه هزار و ۴۳۹ مورد افزایش یافت.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: از مجموع ۷۸ مورد جدید شناسایی شده طی روز گذشته تاکنون، ۴۱ مورد مربوط به شیراز؛ آباده و کوهچنار هر کدام چهار مورد؛ مهر دو نفر؛ مرودشت، فراشبند، زرقان، ارسنجان، خرامه و سروستان هر کدام یک نفر بوده و مابقی آمار نیز مربوط به دیگر دانشگاه ها و داننشکده های علوم پزشکی استان فارس بوده است.
معاون بهداشت دانشگاه همچنین با ابراز تاسف از مرگ سه نفر از مبتلایان طی ۲۴ ساعت گذشته که مربوط به مبتلایان شیراز، آباده و پاسارگاد بوده اند، از افزایش آمار موارد مرگ و میر در استان به ۸۲ نفر خبر داد.
دکتر همتی در ادامه گفت و گوی رسانه ای خود در استودیو سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز به آمار موارد بهبود یافته اشاره کرد که تاکنون ۷۷۶ مورد بوده و افزود: هزار و ۹۸۲ نفر از مبتلایان نیز در قرنطینه خانگی بوده و سلامت آنان به صورت منظم پیگیری می شود.
او در ادامه از خانواده ها خواست تا مسایل مهمی مانند واکسیناسیون، به ویژه در کودکان زیر پنج سال را جدی گرفته و در این زمینه وقفه ای صورت نگیرد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پرشکی شیراز هم اکنون بیش از هزار و پانصد مرکز واکسیناسیون در استان فعال بوده که در بخش های جداگانه از مراکز مربوط به پذیرش مراجعان مشکوک به کووید ۱۹، پذیرای افراد برای انجام واکسیناسیون هستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل