کد خبر: 4949
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶
 • خبرنگار: سهیلا ستایش
 • چاپ
حیدر اسکندرپور شهردار شیراز

شهردار شیراز در پیامی نهم اردیبهشت ماه روز شوراها را به رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز تبریک گفت.

به گزارش پیام‌خبر، متن پیام مهندس اسکندرپور آمده است: سهیم کردن مردم در تصمیم گیری ها و امور کلان جامعه یکی از مهم ترین برکات بزرگ انقلاب بود که با تشکیل و استقرار شوراهای اسلامی شهر و روستا به عنوان نماد مردم سالاری دینی عینیت یافت.

شورای اسلامی شهر مظهر و سمبل مشارکت و نقش آفرینی مردم در تعیین سرنوشت خود است و تصمیمات خردمندانه منتخبان شهروندان در پارلمان محلی، تاثیری شگرف بر حرکت شهرها در مسیر دستیابی به افق روشن توسعه دارد.

جایگاه بی بدیل شورای اسلامی شهر در تصمیم گیری و تصمیم سازی برای پیشبرد اهداف و توسعه  پایدار شهری شیراز، نقش این نهاد را به‌ عنوان اتاق فکر برنامه ریزی رویدادها و اقدامات شهری بیش از پیش نمایان می سازد و با نگاهی به اقدامات و تصمیمات دور پنجم شورای اسلامی شهر می توان دریافت که این تصمیمات شیراز را در مسیر جدیدی از توسعه با تکیه بر دیدگاه انسان محور که منجر به ارتقاء کمی و کیفی زندگی شهروندان می شود قرار داده است.

نهم اردیبهشت سالروز تاسیس نهاد مقدس شورای اسلامی که مصداق آیه شریفه (و امرهم شورا بینهم) را به اعضای شورای اسلامی شهر شیراز تبریک می گویم و امیدوارم بتوانیم با همگامی و همدلی دوشادوش یکدیگر، توسعه و پیشرفت این کلانشهر را تسریع بخشیم. همت شما در آبادانی شیراز و تحقق خواسته های شهروندان را ارج می نهم و برایتان آرزوی توفیق روزافزون، سربلندی و سلامتی را از درگاه خداوند متعال خواستارم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.