کد خبر: 4951
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
علی همتی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از افزایش آمار بیماران مبتلا به کرونا در فارس، به سه هزار و ۴۸۸ نفر خبر داد.

به گزارش پیام خبر، عبدالرسول همتی با حضور در استودیو سلامت دانشگاه و اعلام آخرین آمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در استان فارس، گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته با بررسی هزار و ۴۶۸ نمونه در آزمایشگاه های تشخیصی استن فارس، ۴۹ بیمار جدید شناسایی شد.

 معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد: با شناسایی موارد جدید، مجموع آمار مبتلایان در استان فارس به سه هزار و ۴۸۸ نفر رسید که از این تعداد، هزار و ۶۶۱ مورد مربوط به شهر شیراز بوده است.

وی، مابقی آمار مبتلایان را ۱۱۸ مورد آباده؛ ۱۱۴ مورد مرودشت؛ ۷۸ مورد خرم بید؛ ۷۷ مورد اقلید؛ ۷۴ مورد استهبان؛ ۶۸ مورد رستم؛ ۵۲ مورد کازرون؛ ۵۱ مورد فیروزآباد؛ ۴۲ مورد کوار؛ سپیدان و کوهچنار هر کدام ۴۰ مورد؛ ممسنی و داراب هر کدام ۳۸ مورد؛ زرقان و ارسنجان هر کدام ۳۱ مورد؛ لامرد ۲۸ مورد؛ سروستان و بوانات ۲۵ مورد؛ نی ریز ۲۴ مورد؛ مهر ۲۱ مورد؛ زرین دشت ۱۶ مورد؛ قیر ۱۳ مورد؛ بیضا ۱۲ مورد؛ فراشبند ۹ مورد؛ سرچهان ۸ مورد؛ خرامه و بختگان هرکدام ۷ مورد اعلام کرد و یادآور شد: مابقی آمار مبتلایان، مربوط به دیگر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان بوده است.

 همتی اضافه کرد: متاسفانه طی روز گذشته تاکنون، یکی از مبتلایان جان خود را از دست داد که بر این اساس، آمار مرگ و میر در اثر کروناویروس در فارس، به ۸۳ نفر رسید.

وی همچنین آمار بیماران بهبود یافته که ترخیص شده اند را ۸۰۴ بیمار اعلام کرد و افزود: دو هزار و ۲۴ بیمار نیز به دلیل شرایط مساعد جسمی، در قرنطینه خانگی بوده و سلامت آنان به صورت منظم پیگیری می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.