کد خبر: 4962
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۶
عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به بررسی هزار و ۷۵ نمونه در آزمایشگاه های تشخیصی کروناویروس در استان طی ۲۴ ساعت گذشته، گفت: از این تعداد، ۵۴ مورد مثبت اعلام شده است.

به گزارش پیام خبر، دکتر عبدالرسول همتی با حضور در استودیو سلامت دانشگاه اظهار کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، بیش از ۴۲ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار گرفته شده است.

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با شناسایی موارد جدید در ۲۴ ساعت گذشته، آمار مبتلایان در استان فارس به سه هزار و ۶۵۲ مورد رسیده است.

وی ادامه داد: از مجموع ۵۴ مورد جدید شناسایی شده طی ۲۴ ساعت گذشته، ۲۷ مورد مربوط به شیراز؛ آباده و قیروکارزین هر کدام پنج مورد؛ فیروزآباد، استهبان و لامرد هر کدام دو مورد؛ مرودشت، اقلید، زرقان و داراب هر کدام یک مورد و مابقی آمار نیز مربوط به دیگر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان فارس بوده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان کرد: متاسفانه یک نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست داد که با این یک مورد جدید، مجموع جانباختگان در استان بر اثر کروناویروس به ۸۷ نفر رسیده است.

دکتر همتی افزود: تا کنون دو هزار ۱۷۹ نفر از مبتلایان نیز به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی بوده اند و ۸۵۴ نفر نیز با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد: لازم است برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید۱۹ و کمک به سیستم بهداشتی درمانی در کنترل و مهار این ویروس، مردم فهیم استان استفاده از ماسک، شست و شوی دست ها، رعایت فاصله گذاری امن در روابط اجتماعی و پرهیز از ترددهای غیرضرور را جدی بگیرند 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل