کد خبر: 4965
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۷
 • خبرنگار: سهیلا ستایش
 • چاپ
جمال رازقی، اتاق بازرگانی

در آیینی با حضور استاندار فارس، نمایندگان مردم فارس در مجلس، مدیران کل و برخی از فعالان اقتصادی استان فاز دوم کمک های اعضای نیک اندیش اتاق بازرگانی فارس در قالب محموله پزشکی بهداشتی به دانشگاه های علوم پزشکی فارس اهدا شد.

به گزارش پیام خبر، جمال رازقی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس در این آیین بیان کرد: اتاق بازرگانی فارس بنا به وظیفه اجتماعی خود از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور و استان اقدام به نیازسنجی امکانات مورد نیاز بیمارستان ها کرد و اقداماتی را برای عبور از این بحران در دستور کار قرار داد.
وی افزود: در این زمینه اعتباری بالغ بر 10 میلیارد تومان توسط اعضای اتاق بازرگانی فارس برای همدردی با مردم و کادر درمانی کشور و فارس اختصاص یافت که امروز فاز دوم این محموله با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد تومان به بیمارستان های استان اهدا خواهد شد.
رازقی اظهارداشت: این محموله شامل تعداد 62 دستگاه ونتیلاتور، 265 هزار شیشه محلول ضد عفونی کننده دست، 76 هزار عدد ماسک مناسب بیمارستانی، هزار و 500 دست گان های آی سی یو ضد عفونی شده، هزار و 500 عدد شیلد های مصرفی پرسنل بیمارستان، 8 هزار جفت دستکش معاینه، 8 دستگاه تب سنج دیجیتال و 238 گالن 20 لیتری محلول مورد نیاز مراکز درمانی و خانه های بهداشت آماده و به دانشگاه های علوم پزشکی استان اهدا شد.
رئیس اتاق بازرگانی فارس با بیان ایکه نیک اندیشان اتاق بازرگانی فارس 10 میلیارد نیز به بخش درمان و بهداشت کشور اهدا کردند اضافه کرد: فاز بعدی کالاهای بهداشتی و پزشکی اعضای اتاق بازرگانی فارس نیز در آینده نزدیک آماده و جهت تحویل به دانشگاه علوم گزشکی فارس ارائه خواهد شد.
وی ادامه داد: امروز کشور ما به دلیل تحمیل شدیدترین تحریم ها و شیوع بیماری کرونا در شرایط ویژه ای قرار دارد لذا لازم است فعالیت های اقتصادی در سالی که به نام جهش تولید نام گذاری شده است، با تمام توان و حمایت همه جانبه مسئولان، دستگاه های اجرایی و نمایندگان مجلس دنبال شود.
رازقی ادامه داد: تولید پاشنه آشیل اقتصاد کشور است و امسال شرایط برای صادرات و تولید در سالجاری متفاوت از سالهای گذشته است لذا برای تحقق جهش تولید در استان و کشور باید الزامات آن برای بخش خصوصی فراهم شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.