کد خبر: 4966
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۱
 • خبرنگار: سهیلا ستایش
 • چاپ
استاندار فارس

استاندار فارس گفت: مردم فارس و شیراز از دیرباز در نوع دوستی، کمک در شرایط بحرانی و همدلی پیشگام بوده اند و از زمان شیوع بیماری کرونا در کشور و استان فعالان اقتصادی، گروه های جهادی، انجمن ها و عموم مردم و خیران دوشادوش یکدیگر حضور موثری برای رفع نیاز نیازمندان داشتند.

به گزارش پیام خبر، عنایت الله رحیمی در آیین اهدای محموله پزشکی و بهداشتی اعضای اتاق بازرگانی فارس به بیمارستان های علوم پزشکی استان بیان کرد: روحیه همدلی و نوعدوستی مردم فارس قابل تحسین است و بار دیگر مردم فارس در دوران شیوع بیماری کرونا برگ زرین دیگری در تاریخ رقم خواهند زد.
وی با اشاره به تبعات اقتصادی بیماری کرونا در استان افزود: عمده فعالیت بنگاه های اقتصادی ما در حوزه اشتغال در استان در بخش خدمات است که بیشترین آسیب اقتصادی استان نیز در این بخش به بنگاه هایی که بین 1 تا 50 نفر اشتغال داشته اند، ایجاد شده است. 
رحیمی اظهارداشت: در دوران شیوع بیماری کرونا دولت اقدامات حمایتی از جمله ارائه کمک هزینه معیشتی 200 تا 600 هزار تومانی به یک میلیون و 400 هزار خانوار، ارائه وام یک تا دو میلیون تومانی به یک میلیون و 200 هزار خانوار، امکان استفاده بیش از 70 هزار نفر از بیمه بیکاری را در استان فارس انجام داده است.
وی با بیان اینکه تلاش می کنیم در حد توان قسمتی از خسارات مردم را جبران کنیم اضافه کرد: امروز کشور با دو مقوله مهم سلامت و معیشت روبرو شده است که تلاش می کنیم در استان هر دو موضوع با دقت و حساسیت لازم مد نظر قرار گیرد و اقدامات مناسبی برنامه ریزی و اجرا کنیم.
رحیمی با تقدیر از حمایت و اقدامات نیک اندیشانه اعضای اتاق بازرگانی فارس در کمک به مردم در دوران شیوع بیماری کرونا ادامه داد: مردم فارس کمک های زیادی برای جبران خسارت های ناشی از بیماری کرونا در استان داشتند که پتانسیل و توانمندی مردم فارس در رسیدگی به آسیب دیدگان کرونا بالاست لذا تلاش می کنیم ساماندهی و هدفگذاری درست و اثرگذاری برای این کمک ها داشته باشیم.
در این آیین محموله شامل تعداد 62 دستگاه ونتیلاتور، 265 هزار شیشه محلول ضد عفونی کننده دست، 76 هزار عدد ماسک مناسب بیمارستانی، هزار و 500 دست گان های آی سی یو ضد عفونی شده، هزار و 500 عدد شیلد های مصرفی پرسنل بیمارستان، 8 هزار جفت دستکش معاینه، 8 دستگاه تب سنج دیجیتال و 238 گالن 20 لیتری محلول مورد نیاز مراکز درمانی و خانه های بهداشت با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد تومان از سوی اعضای اتاق بازرگانی فارس به دانشگاه های علوم پزشکی استان اهدا شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.