کد خبر: 4970
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۱
سید تقی سهرابی، مدیر کل صدا و سیمای فارس در جلسه قرارگاه بهداشت و سلامت حضرت شاهچراغ (ع)

مدیرکل صدا و سیما مرکز فارس گفت: در خصوص ستاد مردمی مواسات و همدلی ۴۷ برنامه تولید شد که موضوعات همدلی و کمک به مردم در تمامی نقاط استان بیان شد.

به گزارش پیام خبر، سید تقی سهرابی، امروز در جلسه تقویت همکاری و مشارکت خیرین و مردم برای پشتیبانی از نیازمندان و آسیب دیدگان کرونا، که با حضور کمیته‌ های چهارگانه قرارگاه مردمی مواسات و همدلی استان برگزار شد، گفت: در مجموعه رسانه و صدا وسیما بالغ بر ۱۲ کمیته فعالیت دارند که بخش عمده ای از اقدامات آنها رسیدگی در حوزه پشتیبانی ذیل این کارگروه است.

مدیرکل صدا و سیما مرکز فارس با اشاره به اینکه در سطح کلان رسانه باتوجه به تشکیل ستاد مواسات و همدلی در حوزه رسانه سه سطح مشغول به فعالیت هستند، افزود: تاکنون تعداد ۲ هزار و ۸۲۳ خبر در خصوص بیماری کرونا و ستاد مواسات و همدلی تا پایان فروردین ماه به شبکه های مختلف ملی و بین المللی خبر مخابره شده است و بیش از ۳۰ هزار و ۳۳۸ دقیقه برنامه ساخته شده است که معادل ۵۰۵ ساعت برنامه سازی است که اقدام بسیار بزرگی است. 

وی با بیان اینکه مرکز صدا و سیمای فارس در برنامه های مختلفی به موضوع این بیماری پرداخته است، اظهار کرد: یکی از شاخص ترین برنامه ها برای بیماری کرونا، برنامه عبور از کرونا بود که با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی و حضور اطبا این برنامه بسیار مورد توجه مردم قرار گرفت که علاوه بر بعد آموزشی و اطلاع رسانی دقیق در خصوص این بیماری، با هدف جلوگیری از شایعه در دستور کار قرار گرفت و به موضوع آن پرداخته شد.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس ادامه داد: در خصوص ستاد مردمی مواسات و همدلی ۴۷ برنامه تولید شد که موضوعات همدلی و کمک به مردم در تمامی نقاط استان بیان شد.

سهرابی اضافه کرد: این در حالی است که در سه حوزه تفریح، سرگرمی به ویژه در دوره قرنطینه و در حوزه آموزش که در دو بخش آموزش کرونا و آموزش فرزندان و دانش آموزان با همکاری آموزش و پرورش ایجاد شده بود و در حوزه اطلاع رسانی نیز به جد اقدامات موثری انجام شد و این اقدامات نیز همواره انجام می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی داور یکی از هیجان انگیزترین دیدارهای تاریخ فوتبال ایران بوده، جایی که علی کریمی با لباسی غیر از پیراهن پرسپولیس مقابل این تیم بازی کرد و تا آخر بازی دوام نیاورد!

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.