کد خبر: 4980
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۱
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۵۰ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان فارس خبر داد.

به گزارش پیام خبر، عبدالرسول همتی با حضور در استودیو سلامت دانشگاه گفت: از ۹۱۴ نمونه ارسالی به آزمایشگاه های تشخیص کرونا استان، ۵۰ نمونه مثبت اعلام شد که با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به سه هزار و ۷۰۲ نفر رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته مورد فوتی ناشی از ابنلا به کروناویروس در استان گزارش نشده است، افزود: از شیوع ویروس کرونا تا کنون در استان، ۸۷ نفر جان خود را به دلیل ابتلا به بیماری کرونا از دست داده اند.

وی اظهار کرد: تاکنون سه هزار و ۱۸۸ نفر از مبتلایان بستری شده و یا در بیمارستان و ایزوله خانگی، سلامتی خود را به دست آورده و بهبود یافتند.

همتی بیان کرد: با توجه به آمار کشوری برای محاسبه بهبودی همه موارد اعم از افرادی ترخیصی از بیمارستان و ایزوله خانگی، از امروز برای همگامی با آمار کشوری، آمار استان نیز به صورت مجموع بهبودیافتگان اعلام می شود.

ویدر ادامه آمار موارد ابتلا به کروناویروس از شیوع تا کنون در استان را سه هزار و ۷۰۲ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد هزار و ۷۵۷ مورد به شیراز؛ آباده ۱۲۴ مورد؛ مرودشت ۱۲۱ مورد؛ اقلید و استهبان هر کدام ۸۴ مورد؛ خرم بید ۸۰ مورد؛ رستم ۶۸ مورد؛ کازرون و فیروزآباد هر کدام ۵۳ مورد؛ کوه چنار ۴۷ مورد؛ کوار و سپیدان هر کدام ۴۲ مورد؛ داراب ۴۱ مورد؛ پاسارگاد ۴۰ مورد؛ ممسنی ۳۸ مورد؛ زرقان و لامرد هر کدام ۳۲ مورد؛ ارسنجان ۳۰ مورد؛ سروستان و بوانات هر کدام ۲۵ مورد؛ نی ریز ۲۴ مورد؛ مهر ۲۱ مورد؛ زرین دشت ۱۶ مورد؛ قیروکارزین ۱۸ مورد؛ بیضا ۱۲ مورد؛ سرچهان ۱۰ مورد؛ فراشبند ۹ مورد؛ خرامه ۸ مورد و بختگان ۷ مورد را شامل می شود.

 همتی از مردم خواست تا برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید۱۹ و قطع زنجیره های انتقال این بیماری، با در خانه ماندن، رعایت بهداشت فردی، استفاده از ماسک و فاصله مناسب در روابط اجتماعی، از ابتلا به بیماری کرونا پیشگیری کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی داور یکی از هیجان انگیزترین دیدارهای تاریخ فوتبال ایران بوده، جایی که علی کریمی با لباسی غیر از پیراهن پرسپولیس مقابل این تیم بازی کرد و تا آخر بازی دوام نیاورد!

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.