کد خبر: 5011
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹
 • خبرنگار: سهیلا ستایش
 • چاپ
دبیرکل سازمان شهرهای پایدار هوشمند جهان (WeGo)

دبیرکل سازمان شهرهای پایدار هوشمند جهان (WeGo) با ارسال پیامی ویدئویی، روز و هفته شیراز را به شهروندان و شهردار شیراز تبریک گفت.

به گزارش پیام خبر، پیام《کیونگ یول لی》به مهندس اسکندرپور و شهروندان آمده است:

《شهردار و شهروندان شهر زیبای شیراز، روز شیراز را تبریک می گویم. ای کاش بجای ارسال این پیام ویدئویی، آنجا بودم و با شما این روز را جشن می گرفتم. ای کاش می توانستم همراه شما اشعار سعدی را بخوانم و بوی بهارنارنج را استشمام کنم. 

همانطور که سعدی گفته است، بنی آدم اعضای یک پیکرند. اگر درد و رنج دیگران را حس و درک نکنیم، شایسته نام آدمی نیستیم. بحران کنونی حس انسانیت، توجه، درک و مهربانی را فرا می خواند.  و این چنین ما ایرانیان و کره ای ها بر ناملایمات غبله می کنیم. 

سازمان شهرهای پایدار هوشمند، شهرهوشمند را برای کل بشریت می سازد. یک شهر هوشمند، شهری شاد برای مردمان هوشمند (انسان ها) است. من آن را شهرانسان خردمند می نامم. مفتخریم یک عضو فعال به نام شیراز داریم. امیدوارم همکاری نزدیکمان تداوم داشته باشد.

نیمه اردیبهشت در کشور کره نیز یک عید ملی است. این روز، روز کودکان، روز بنی آدم نامیده می شود. کودکان میوه های انسان ها، امید و آینده آنان هستند. از این رو، ایران و کره قدرت عشق انسان را جشن می گیرند و این قدرت در نهایت همه گیر و غالب خواهد شد. همانگونه که  مولوی شاعر پارسی سرای هم عصر سعدی گفته است، این نیز بگذرد.》

 سازمان جهانی سازمان شهرهای هوشمند پایدار «WeGO» یک نهاد بین المللی است که با شهرها در جهت توسعه پایدار شهری براساس دولت الکترونیک همکاری می کند و رویکرد کلیدی آن تحقق «شهر هوشمند پایدار برای همگان» است. مقر این سازمان در شهر «سئول» کره جنوبی به عنوان یکی از شهرهای پیشرو در امر هوشمندسازی قرار گرفته و شهرداری شیراز نیز عضو رسمی این سازمان جهانی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.