کد خبر: 5023
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۷۵ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان فارس خبر داد.

به گزارش پیام خبر، عبدالرسول همتی گفت: از 2 هزار و ۹۸ نمونه ارسالی به آزمایشگاه های تشخیصی کووید۱۹ در سطح استان، ۷۵ مورد مثبت گزارش شده که با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به چهار هزار و ۴۱ نفر رسیده است.

 معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در خصوص موارد جدید مبتلایان به کروناویروس در شهرستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: از تعداد ۷۵ مورد جدید در ۲۴ ساعت گذشته، شیراز ۴۵ مورد؛ مرودشت ۱۵ مورد؛ ممسنی ۳ مورد؛ فیروزآباد ۲ مورد؛ استهبان و کوار هر کدام یک مورد را شامل می شود و مابقی مبتلایان به دیگر دانشگاه ها و دانشگده های علوم پزشکی استان اختصاص دارد.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته مورد فوتی ناشی از ابتلا به کروناویروس در استان گزارش نشده است، افزود: از شیوع ویروس کرونا تا کنون در استان، ۹۸ نفر جان خود را به دلیل ابتلا به بیماری کووید۱۹ از دست دادند.

دکتر همتی همچنین آمار بهبودیافتگان بستری در بیمارستان و ایزوله خانگی استان را نیز سه هزار و ۵۳۶ نفر اعلام کرد.

این مقام مسئول در دانشگاه با بیان اینکه آمار مبتلایان به کووید۱۹ در استان را  ۵۴ درصد مردان و ۴۶ درصد زنان تشکیل می دهند، گفت: مجموع جانباختگان بر اثر ابتلا به کرونا ویروس در استان نیز ۵۹ درصد به مردان و ۴۱ درصد به زنان اختصاص دارد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مردم خواست تا با رعایت خودمراقبتی و بهداشت فردی، از ابتلا به بیماری کووید۱۹ پیشگیری کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل