کد خبر: 5024
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۸
جمال رازقی، اتاق بازرگانی

رئیس اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: مهمترین نکته سخنان رهبر معظم انقلاب،تاکید بر فضای کسب و کار بود که این نگاه کارشناسانه الزامی برای توجه ویژه مدیران به این موضوع است.

به گزارش پیام خبر، جمال رازقی در جلسه ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی استان فارس بیان کرد: امروز نیاز کشور توجه همه بخش ها به فضای کسب و کار و رفع مشکلات این حوزه است زیرا فضای کسب و کار کشور از مشکلات اقتصادی و تولید آسیب دیده است.
وی افزود: جهش تولید و بهبود فضای کسب و کار با شعار و سخنرانی محقق نمی شود و کشور در شرایط فعلی نیاز به کار اجرایی و عملیاتی دارد. 
رازقی با بیان اینکه اگر مشکلات بخش تولید حل شود سایر بخش های دیگر اقتصاد نیز بهبود می یابد اظهارداشت: متاسفانه در چند سال اخیر علیرغم نامگذاری سالهای از سوی مقام معظم رهبری در موضوع تولید اما به این بخش به طور شایسته پرداخته نشده است.
رییس اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه تاثیرگذاری تحریم های بی سابقه در کشور را انکار نمی کنیم اضافه کرد: تحریم ها تاثیرگذار هستند اما مشکلات بخش تولید ما تحریم ها نیست بلکه تصمیم گیری ها و سیاست گذاری های داخلی سدهای مختلف سر راه تولید ایجاد کردند.
وی ادامه داد: متاسفانه ما گرفتار عدم اهلیت حرفه ای تصمیم گیران اقتصادی کشور هستیم پ.
رازقی عنوان داشت: کشور و استان ما دارای منابع مختلفی است که می توانند ثروت آفرینی کنند لدا با این منابع وصعیت اشتغال کشور در حهان شایسته ما نیست.
در ادامه این جلسه سید عبدالنبی نجیبی دبیر ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی دادگستری فارس نیز با اشاره به نام گذاری سال بنام جهش تولید گفت: امسال باید نسبت به سالهای گذشته کار مضاعفی انجام شود و فعالیت ها باید به نحوی تدوین شود که حروجی آن در زندگی مردم محسوس باشد.
وی افزود: در کارگروه حمایت قضایی این ستاد که به صورت موردی مسایل و مشکلات فعالان اقتصاد استان را بررسی می کند که این کارگروه در سال گذشته تعداد ۶۲۹پرونده و ۲۷۹ مصوبه داشته است و برخی شرکت های تولیدی در استان احیا شده اند. 
نجیبی با اشاره به اقدامات انجام شده در این کارگروه بیان کرد: از دیگر اقدامات ما در این ستاد بررسی حوزه های آسیب پذیر بنگاه های اقتصادی است که در بررسی های انجام شده مشخص شد عمده مشکلات بنگاه ها به ترتیب در حوزه های کارگری، حوزه بانک یا موسسات مالی، حوزه دستگاه های ارائه کننده خدمات، حوزه نهادهای عمومی و حوزه اداره ثبت شرکت هاست.
وی اظهارداشت: همچنین در این بررسی تعداد واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل در شهرستان ها نیز بررسی و شناسایی شدند که در این زمینه تعداد واحدهای غیر فعال و نیمه فعال دارای پروانه از مدیریت صنایع تبدیلی و غدایی سازمان جهاد کشاورزی ۲۲۷ واحد و تعداد واحدهای غیر فعال و نیمه فعال در شهرک های صنعتی استان حدود ۷۰۰ واحد است.
نجیبی اضافه کرد: با هدف کاهش مشکلات اقتصادی در شهرستان ها، پیشنهاد مشخص ما راه اندازی کارگروه حمایت قضایی در سطح شهرستان ها است. 
ظفر افشون معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس هم در ادامه گفت: بیشترین مشکلات ما در بخش تولید در استان در حوزه مشکلات بانکی است و این در حالی است که ما ۱۴ بانک دولتی و ۲۲ بانک غیر دولتی در فارس فعال است که بیش از ۵۰ درصد سپرده های استان در اختیار بانک های غیردولتی است که هیچ پاسخگویی نیز ندارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.