کد خبر: 5044
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۷۴ مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در استان فارس خبر داد.

به گزارش پیام خبر ، دکتر عبدالرسول همتی با حضور در استودیو سلامت دانشگاه گفت: از هزار و ۹۳۰ نمونه ارسالی به آزمایشگاه های تشخیص کووید۱۹ استان، ۷۴ نمونه مثبت اعلام شد که با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به چهار هزار و ۳۰۷ نفر رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: از ۷۴ مورد جدید در استان، ۳۸ مورد مربوط به شیراز؛ ۷ مورد مربوط به مرودشت؛ ۳ مورد مربوط به ممسنی؛ کوه چنار و فراشبند هر کدام یک مورد را شامل می شود و مابقی موارد مربوط به دیگر دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی استان است.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته مورد فوتی ناشی از ابنلا به کروناویروس در استان گزارش نشده است، افزود: از شیوع ویروس کرونا تا کنون در استان، ۹۸ نفر جان خود را به دلیل ابتلا به بیماری کووید۱۹ از دست داده اند.

 همتی اظهار کرد: تاکنون سه هزار و ۶۶۲ نفر از مبتلایان بستری شده در بیمارستان و ایزوله خانگی، بهبود یافته و سلامتی خود را به دست آورده اند.

معاون بهداشت دانشگاه با اشاره به فرارسیدن شب های معنوی قدر و اهمیت برگزاری دعا و نیایش و ضمن رعایت کامل راهنماهای بهداشتی و اجرای فاصله گذاری اجتماعی در مساجد، در خصوص بخشی از الزامات متولیان، هیات امنای مساجد و مردم تاکید کرد: انجام فرایض دینی در فضای باز مساجد، با رعایت فاصله یک متر با فرد مجاور، همچنین استفاده از ماسک، دستکش، سجاده، مهر، به ویژه چادرنماز شخصی برای بانوان الزامی است.

 همتی با بیان اینکه افراد دارای بیماری های زمینه ای، سالمندان و اطفال از حضور در مساجد خودداری کنند، توصیه کرد: لازم است از هر گونه پذیرایی و توزیع نذری خودداری شود، مدت زمان برگزاری و انجام فرایض دینی طی مدت حداکثر دو ساعت بوده و با نظارت ویژه بازرسان بهداشت محیط استان فارس انجام شود.

وی از مردم خواست با رعایت فاصله در روابط اجتماعی، استفاده از ماسک و پرهیز از ترددهای غیرضروری، مراقب سلامتی خود، خانواده و به ویژه سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه ای باشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل