کد خبر: 5047
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۵
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
شب شعر مجازی "شمیم بهشت" در آباده

پخش زنده از طریق آدرس اینستاگرام انجمن شعر شهریار anjoman_shere_shahriar به آدرس است که از همه‌ی علاقه‌مندان به شعر و ادبیات دعوت به عمل می‌آید.

به گزارش پیام‌خبر؛ هادی فرخی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آباده از برگزاری شب شعر شمیم بهشت در ماه مبارک رمضان خبر داد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آباده گفت: انجمن‌های فرهنگی و ادبی نشان‌دهنده‌ی پویایی و نمادی برای فرهنگ هر شهر هستند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی آباده هدف از برگزاری شب شعر شمیم بهشت را ترویج فرهنگ شعر آیینی و آشنایی بیشتر عامه‌ی مردم با آن بیان کرد و افزود: شعر آیینی از جایگاه ویژه‌ای در ادبیات برخوردار بوده و ادیبان بنامی گام در این عرصه نهادند که آثارشان ارزشمند و جاودانه است.

فرخی ادامه داد: در شرایط کنونی که نمی‌توان برنامه‌های فرهنگی و هنری را به صورت حضوری برگزار نمود، بر آن شدیم تا با برگزاری شب شعر مجازی در ایام ماه مبارک رمضان، در راه ترویج فرهنگ شعر آیینی در بین عامه‌ی مردم و همچنین کشف استعدادهای برتر در این حوزه گام برداریم.

ژیلا نظری، دبیر انجمن شعر شهریار و مسئول برگزاری شب شعر مجازی شمیم بهشت گفت: زمان ارسال اشعار به دبیرخانه شب شعر مجازی شمیم بهشت ۲۵ اردیبهشت ماه سال جاری بوده و زمان برگزاری آن ۳۱ اردیبهشت ماه است.

نظری ادامه داد: پخش زنده از طریق آدرس اینستاگرام انجمن شعر شهریار ( anjoman_shere_shahriar به آدرس می‌باشد که از همه‌ی علاقه‌مندان به شعر و ادبیات دعوت به عمل می‌آید.

شب شعر مجازی شمیم بهشت با موضوعات رمضان بهار قرآن، مولا علی (ع)، شب‌های قدر و امام حسن مجتبی (ع) کریم اهل‌بیت (ع) با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، انجمن ادبی شهریار و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آباده در ۳۱ اردیبهشت ماه سال جاری به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.