کد خبر: 5051
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۸
آرم باشگاه پرسپولیس

با وجود امضای الحاقیه میان پرسپولیس و کارگزارش، اما بر اساس مفاد الحاقیه مذکور هم‌چنان هیچ تضمین قطعی برای تحقق درآمد ١١٠ میلیاردی اعلام شده، وجود ندارد.

به گزارش پیام خبر، پس از کش و قوس‌های فراوان و با وجود اینکه باشگاه پرسپولیس رسما خواستار فسخ قراردادش با کارگزار شده بود، در نهایت طرفین توافق کردند تا با امضای الحاقیه‌ای، به همکاری ادامه دهند. 

بررسی مشکلات پرسپولیس و کارگزارش نشان می‌دهد نبود کف درآمدی در قرارداد اصلی عامل اصلی اختلاف طرفین بوده است. در دوره محمد حسن انصاری‌فرد این قرارداد با وعده تحقق درآمد ١۵٠میلیاردی، بدون ذکر کف درآمد و تضمین برای اجرای آن، به امضا رسید. ماه‌ها بعد اعضای هیأت‌مدیره و سرپرست جدید به این نتیجه رسیدند که نبود بند حداقل درآمدی، مشکلات زیادی را برای‌شان به وجود آورده است. به همین خاطر پس از مذاکرات فراوان و همین‌طور ارسال نامه‌ فسخ، مدیران پرسپولیس‌ توانستند طرف مقابل را متقاعد کنند تا ایرادات مدنظرشان در یک الحاقیه، به قرارداد اضافه شود.

در همین حال، روز سه‌شنبه در یک نشست خبری، رسول‌پناه صراحتا از کف درآمدی ١١٠میلیاردی برای یک سال سخت گفت. یعنی بر اساس اظهارات سرپرست باشگاه پرسپولیس، شرکت کارگزار باید در یک سال حداقل ١١٠میلیارد تومان به پرسپولیس پرداخت کند و اگر درآمد بازهم بیشتر از این بود، درصد دیگری هم به پرسپولیس داده شود.

اگر به استناد صحبت‌های رسول‌پناه چنین بندی در الحاقیه گنجانده شده باشد، باید امیدوار بود که پرسپولیسی‌ها به یک درآمد پایدار دست خواهند یافت اما نکته حائز اهمیت این است که آیا برای اجرای این بند، شرکت داده آتیه پرداز ضمانت‌های لازم را ارائه کرده است؟

‌بررسی‌ها نشان می‌دهد در الحاقیه به امضا رسیده، تعهدی از سوی کارگزار برای پرداخت ١١٠ میلیارد تومان وجود ندارد که بر اساس آن ضمانت‌های لازم ارائه شود. در واقع در این الحاقیه جدولی طراحی شده که در آن، کارگزار پیش‌بینی درآمدی کرده که در نهایت به درآمد سالی ١١٠ میلیارد تومان می‌رسد. البته تحقق این وعده ١١٠ میلیاردی به همکاری کامل باشگاه هم نیاز دارد و هرجایی پرسپولیس‌ شروط لحاظ شده را اجرا نکند، کارگزار پولی پرداخت نخواهد کرد.

به عبارت دیگر کماکان ایراد «کف درآمدی» در الحاقیه برطرف نشده و کارگزار هم ضمانتی برای پرداخت ١١٠میلیارد عنوان شده ارائه نکرده است. با این حال کارگزار قول داده ۳۰ میلیارد تومان تا پایان خرداد به پرسپولیس بدهد که این مبلغ هم از درآمد فصل آینده پرسپولیس‌ کسر خواهد شد. یعنی با احتساب این ٣٠ میلیارد و ١۵میلیارد و ۵٠٠ میلیونی که پیش از این پرسپولیس دریافت کرده، اگر وعده ١١٠ میلیاردی فصل بعد تحقق یابد، پرسپولیس باید با ۶۴ میلیارد و ۵٠٠ میلیون تومان فصل آینده را سپری کند.

نکته حائز اهمیت دیگر در الحاقیه جدید پرسپولیس و کارگزارش این است که این الحاقیه را مهرداد هاشمی به عنوان عضو هیات مدیره امضا نکرده است. البته با توجه به امضای علی رغبتی و مهدی رسول‌پناه، از نظر قانونی مشکلی در اجرای آن وجود ندارد اما وقتی یکی از اعضای هیأت‌مدیره چنین الحاقیه‌ای را امضا نمی‌کند، نشان می‌دهد هر سه عضو هیات مدیره پرسپولیس بر سر اجرای یک تعهد، توافق نداشته‌اند.

با این حال باید منتظر بود و دید آیا در نهایت پرسپولیس می‌تواند با اتکا به این قرارداد، مشکلات مالی خود را برطرف کند یا اتفاقات دیگری برای این باشگاه رقم خواهد خورد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.